ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ѕошук автора    ѕошук твору за назвою


Notice: Undefined variable: i in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 164

Ћюдмила ”ланова


Notice: Undefined variable: canons in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 186

Notice: Undefined variable: content in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 187

Notice: Undefined variable: canons in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 195

Notice: Undefined variable: content2 in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 196

Notice: Undefined variable: canons in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 186

Notice: Undefined variable: canons in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 195

Notice: Undefined variable: canons in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 186

Notice: Undefined variable: razdel in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 202

Notice: Undefined variable: sprev in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 222

Notice: Undefined variable: prev in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 222

Notice: Undefined variable: nav in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 222

Notice: Undefined variable: next in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 222

Notice: Undefined variable: snext in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/kp on line 222


≤нтерв'ю з автором

Ћюдмила ”ланова
 • —к≥льки рок≥в ¬ам було, коли вперше вийшов друком ¬аш тв≥р? як в≥н називавс€ ≥ де був надрукований?

  Ц ’оча в≥рш≥ € складала з раннього дитинства, в мене чомусь нав≥ть ≥ думки не виникало надсилати њх до журнал≥в або газет. ѕерш≥ публ≥кац≥њ припадають на той час, коли € була вже зовс≥м дорослою людиною Ц принаймн≥ зовн≥. «а результатами конкурс≥в у мережах моњ в≥рш≥ були надрукован≥ в дек≥лькох колективних зб≥рках. јле справжньою першою публ≥кац≥Їю € вважаю розворот в одеському журнал≥ Ђ‘онтанї, а точн≥ше, у його дит€ч≥й рубриц≥ Ђ‘онтанчикї. “ам було надруковано чотири в≥рш≥ Ц Ђ—тихи про огромную мыхуї, Ђ’оз€йственный жучокї, Ђ«верословицаї ≥ ЂЎуршава€ песенкаї.

 • ”люблена дит€ча книга.

  Ц ”люблених дит€чих книг так багато, що нав≥ть не хочетьс€ €к≥сь ≥з них вид≥л€ти Ц принаймн≥ книги авторськ≥. “ому назву книги, що не мають конкретних автор≥в. я завжди дуже любила казки, найулюблен≥шими були дв≥ зб≥рки Ц Ђўо найдорожчеї (скандинавськ≥ казки) ≥ особливо Ђƒес€ть вечор≥вї (€понськ≥ казки). ј ще в мене були казки зах≥дноафриканськ≥, словацьк≥, каракалпацьк≥, перськ≥Е ну ≥ так дал≥! «≥знаюс€, що казки € ≥нод≥ перечитую й тепер.

 • ”люблений мультф≥льм.

  Ц ѓх також дуже-дуже багато. ” р≥зному в≥ц≥, зв≥сно, смаки зм≥нювалис€. ћабуть, назву ф≥льми Ђ—≥рий вовк енд „ервона Ўапочкаї, Ђѕластил≥нова воронаї ≥ чудовий мультик Ђ‘антикї Ц про слонен€, €ке йшло поливати колючку, а за ним у цей час гнавс€ страшний зв≥р Ўтуша- утуша. ўе люблю мультф≥льми мультипл≥катора-художника-сценариста –оберта —аак€нца, зн€т≥ на студ≥њ Ђ¬≥рменф≥льмї,Ц Ђ¬ син≥м мор≥, в б≥л≥й п≥н≥Еї, Ђ”х ты, говор€ща€ рыба!ї тощо. ћен≥ подобаютьс€ й багато ан≥мац≥йних ф≥льм≥в, зн€тих в останн≥ роки, але назвати вир≥шила саме т≥, що вже були в моЇму дитинств≥. «а моњми в≥ршами, до реч≥, теж Ї мультф≥льми Ц ≥ вони мен≥ теж подобаютьс€!

 • —к≥льки дв≥йок ¬и отримали за час навчанн€ у школ≥ та за що?

  Ц ≤з дв≥йками в мене було €кось туго. ƒо класного журналу, здаЇтьс€, жодна не потрапила, у зошит≥ памТ€таю одну Ц з рос≥йськоњ мови. ѕомилок у завданн≥ не було, але €, на жаль, власник не просто поганого, а жахливого, моторошного, огидного почерку. ƒо тр≥йок за почерк € на той час уже звикла. ѕричому в журнал≥ були пТ€т≥рки за диктанти й твори, а цими тр≥йками за домашн≥ й класн≥ роботи вчителька намагалас€ мене хоч €кось перевиховати. Ќа жаль, безусп≥шно. «араз € пишу ще г≥рше. ѕричому сама ж в≥д цього страждаю Ц надр€паю в≥ршик у блокнот≥, а пот≥м роз≥брати не можу! ќсь нав≥ть учора знову страждала. ƒв≥йку мен≥ вл≥пила дуже добра вчителька, у €коњ, на жаль, урвавс€ терпець... ÷е сталос€ тод≥, коли € накал€кала щось таке, що й у€вити не можна, синьою кульковою ручкою Ц у початков≥й школ≥ це було суворо заборонено, писати треба було т≥льки авторучкою, заправленою ф≥олетовим чорнилом.

  ј другу дв≥йку € одержала з малюванн€ в шостому клас≥. ѕотр≥бен був малюнок на тему Ђ¬еснаї. ћалювати € любила, хоча й не вм≥ла, але тема здалас€ мен≥ жах €кою нец≥кавою. ќдним словом, старатис€ було л≥ньки. “од≥ € намазюкала аквареллю бузкову пл€му на п≥варкуша, а ≥ншу частину аркуша замазала блакитною фарбою. Ќа бузков≥й пл€м≥ намалювала простим ол≥вцем €к≥сь невиразн≥ кучерики й понесла всю цю красу показувати вчителев≥. ј в≥н у нас, треба сказати, був дуже своЇр≥дний. ѕодививс€, скривившись, на моЇ мистецтво й запитав:

  Ц ўо це?
  Ц Ѕузок.
  Ц якщо цей бузок покласти на могилу алкогол≥ку, то в≥н вискочить зв≥дти й закричить:
  Ђ«абери негайно цю гидоту, а то €к дам пл€шкою!ї
  ≤ поставив мен≥ дв≥йку.

  ¬≥н любив специф≥чн≥ жарти, у тому числ≥ з алкогольним ухилом. јле вчителем, незважаючи на це, був хорошим. ≤ дв≥йку цю, €к пот≥м зТ€сувалос€, у журнал не поставив. ’оча похвилюватис€ € встигла Ц дв≥йка дл€ мене була надзвичайною под≥Їю.

 • ¬ €к≥ ≥гри ¬и любили грати у дитинств≥?

  Ц « батьками ми дуже любили р≥зн≥ ≥гри, повТ€зан≥ з≥ словами: з≥ слова слова, буриме, безл≥ч р≥зновид≥в ≥гор, у €ких треба було в≥дгадувати слова. јбо, наприклад, треба було згадувати по черз≥ в≥рш≥, у €ких згадуЇтьс€ щось конкретне Ц назви тварин, або рослин, або м≥ст. ј з подружками в нас були фантаз≥њ-казки-спектакл≥, не знаю, €к краще назвати. ’оча, напевно, це рольов≥ ≥гри. «агалом, у нас були своњ придуман≥ св≥ти, в €ких у нас були вже заздалег≥дь визначен≥ рол≥ Ц чар≥вниць, космонавт≥в тощо, були своњ ≥мена, б≥ограф≥њ, ≥ залишалос€ щораз т≥льки програвати нов≥ ситуац≥њ.

 •  им ¬и мр≥€ли стати у дитинств≥?

  Ц ” ранньому дитинств≥ Ц артисткою. ћр≥њ були не зовс≥м абстрактн≥: € завжди любила грати на сцен≥, у мене це непогано виходило. « дес€ти рок≥в ходила в народний театр, а в старших класах брала участь у вс≥х спектакл€х нашого шк≥льного англ≥йського театру. ≤ все-таки серйозною ц€ мр≥€ не була. ј в тринадц€ть рок≥в € вже знала, що хочу бути перекладачем. ≤ вже тод≥ вир≥шила, до €кого ≥нституту поњду вступати. “ак усе й вийшло.

 • ќпиш≥ть найкумедн≥ший випадок ≥з ¬ашого житт€.

  Ц „омусь коли намагаЇшс€ згадати щось кумедне з минулого, одразу впадаЇш у ступор. “ому розпов≥м випадок зовс≥м нещодавн≥й Ц не знаю вже, наск≥льки см≥шний. Ќавесн≥ € њздила до подруги в ћоскву. ѓњ донька поступилас€ мен≥ своњм л≥жком ≥ запитала, чи не проти € товариства двох великих ≥грашкових ведмед≥в, €к≥ там сид≥ли. Ћ≥жко було широке, ≥ проти таких сус≥д≥в € н≥чого не мала. ”ноч≥ € прокинулас€ в≥д того, що огидно-солодкий ≥ неприродно-життЇрад≥сний голос декламував:

  я пушистый м€гкий мишка,
  ј зовут мен€ “оптыжка.
  Ѕуду € дружить с тобой,
  “оже вырасту большой!

  ”ранц≥ € вир≥шила д≥знатис€, хто з ведмед≥в уноч≥ намагавс€ ≥з мною познайомитис€ й погрожував вирости великим. (ƒо реч≥, у€в≥ть соб≥: ваш плюшевий ведмедик росте, росте, ростеЕ жахастик €кийсь!) “а ск≥льки € не натискала на пузо й на спину обом красен€м, вони вперто мовчали. я вже њх ≥ так верт≥ла, ≥ с€к Ц у€вл€ю, €к см≥шно це вигл€дало. јле мен≥ стало страшно: невже мен≥ все це примарилос€? «вуков≥ галюцинац≥њ у в≥ршах?! √еть знев≥рившись, € схопила одного з ведмед≥в за лапуЕ отут-то в≥н ≥ висловивс€ знову. ¬и€вл€Їтьс€, саме там була захована Ђговорилкаї, а €, виходить, ув≥ сн≥ в≥дтоптала “оптижц≥ лапу.

 • як часто ≥ зв≥дки прил≥таЇ до ¬ас Ќатхненн€?

  Ц я взагал≥ дуже важко у€вл€ю, що це за зв≥р такий. јбо птах, €кщо прил≥таЇ? ѕросто бувають пер≥оди, коли пишетьс€ й коли не пишетьс€. ÷е дуже мало залежить в≥д зовн≥шн≥х фактор≥в, настрою ≥ взагал≥ чого б то не було. ¬ Ђписуч≥ї пер≥оди поштовхом може стати що завгодно, особливо €кесь слово або фраза. јле найчаст≥ше просто в голов≥ раптом виникаЇ р€док, а дал≥ все розкручуЇтьс€.

 • ¬аш улюблений крилатий висл≥в?

  Ц ¬≥д крилатих вислов≥в € теж далека Ц вони, напевно, л≥тають десь разом ≥з натхненн€м. јле мен≥ видаЇтьс€ досить мудрою фраза ∆ванецького Ђƒавайте переживати неприЇмност≥ в м≥ру њх надходженн€ї.

 • ўо ¬и побажаЇте своњм читачам?

  Ц Ќехай вам н≥коли не буде нудно. ј дл€ цього потр≥бно, щоб вам н≥коли не було нудно ≥з собою. Ѕудьте ц≥кав≥ сам≥ соб≥ Ц тод≥ будете ц≥кав≥ й ≥ншим.

   Ћюдмила ”ланова

   ¬думлива дитина

   Ћюдмила ”ланова

   « донькою —ашею. 2011


  ѕовернутись до твор≥в