ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

„ому дитина смокче пальчик

Ѕагато батьк≥в стурбован≥ тим, що њхн≥й малюк смокче палець. ўо це? ѕогана звичка? ќзнака хвороби? „и просто пустощ≥?
—моктанн€ пальц€ компенсуЇ нереал≥зований ≥нстинкт смоктанн€, зменшуЇ в≥дчутт€ самотност≥, заспокоюЇ, заколисуЇ, помТ€кшуЇ нестачу ласки, любов≥, гамуЇ на певний час ф≥зичний б≥ль.
”же в материнськ≥й утроб≥ малюк ум≥Ї смоктати пальчик, так в≥н реагуЇ на стурбований стан матер≥, њњ хвилюванн€. ” той же час це важливий показник того, що пл≥д розвиваЇтьс€, удосконалюютьс€ його рухи.
” в≥ц≥ 3-х м≥с€ц≥в малюк уже вм≥Ї п≥днести свою ручку до рота. ÷е не так просто ≥ вимагаЇ координац≥њ рух≥в! Ѕ≥льш≥сть мам починають хвилюватис€: а €кщо це вже погана звичка? Ќ≥! ÷е не звичка, а важливий показник. якщо малюк до 1 року т€гне пальчик, а ≥нколи ≥ весь кулачок в рот, це значить:
- в≥н голодний;
- у нього нереал≥зований ≥нстинкт смоктанн€ (€кщо ви годуЇте малюка сум≥шами Ц дуже велик≥ д≥рочки в сосц≥, через це та сама к≥льк≥сть молока чи сум≥ш≥ з'њдаЇтьс€ швидше; €кщо годуЇте грудьми Ц мало чи недостатньо часто смокче, потримайте малюка трохи довше б≥л€ грудей, не б≥йтес€, в≥н не з'њсть б≥льше, н≥ж треба. якщо ви стали б≥льше тримати малюка б≥л€ грудей, а в≥н все одно продовжуЇ смоктати пальчик Ц зб≥льш≥ть к≥льк≥сть годувань. « часом зможете припинити це додаткове годуванн€);
- малюк чимось стурбований, йому нудно (мами немаЇ поблизу, довго н≥хто не бере на руки).
ћалюки забувають про св≥й пальчик уже п≥сл€ року, але буваЇ, що дитина пост≥йно (часто) смокче палець чи соску до 3-х рок≥в. ѕричинами цього можуть бути: хвилюванн€, невпевнен≥сть у любов≥ батьк≥в, сильний перел€к, нестача ласки ≥ н≥жност≥. „асто д≥ти засовують палець у рот, коли втомлюютьс€ або на чомусь зосереджен≥. —моктанн€ пальц€ у цьому в≥ц≥ часто супроводжуЇтьс€ погладжуванн€ми (по голов≥, животу), з перебиранн€м чи висмикуванн€м волосс€. ƒитина може смоктати й ≥нш≥ реч≥ (соску, ковдру, лапу улюбленого ведмедика тощо).
якщо малюк п≥сл€ 3 рок≥в продовжуЇ смоктати палець чи такий Ђсимптомї зТ€вл€Їтьс€ т≥льки в цьому в≥ц≥, то це вже вважаЇтьс€ поганою звичкою й часто переходить в обгризанн€ н≥гт≥в, навТ€злив≥ рухи. “ак≥й дитин≥ потр≥бна допомога!
ћабуть, ви стурбован≥ тим, €к впливаЇ смоктанн€ пальц€ на р≥ст зуб≥в. ƒ≥йсно впливаЇ. ” малюк≥в, що смокчуть палець, передн≥ верхн≥ зуби часто виступають наперед, передн≥ нижн≥ зуби ростуть трохи назад. „им б≥льше дитина смокче пальчик, тим б≥льше зм≥щуютьс€ зуби. «м≥щенн€ зуб≥в залежить в≥д положенн€, в €кому знаходитьс€ палець дитини у рот≥, коли вона його смокче. ќднак при цьому стоматологи стверджують, що смоктанн€ пальц€ не впливаЇ на пост≥йн≥ зуби малюка, €к≥ починають зТ€вл€тис€ п≥сл€ 6 рок≥в. “обто €кщо дитина перестаЇ смоктати палець до 6 рок≥в (а так воно майже завжди буваЇ), то навр€д чи вона нашкодить своњм пост≥йним зубам.

ўќ –ќЅ»“» Ѕј“№ јћ? „»ћ ƒќѕќћќ√“» ћјЋё ќ¬≤?

” боротьб≥ з≥ смоктанн€м пальц€, €к ≥ з ≥ншими поганими звичками, батьки часто припускаютьс€ помилок. ¬они карають дитину за це, намагаютьс€ по€снити ≥ переконати, що це погано, соромл€ть. јле так≥ методи лише п≥дкр≥плюють звичку.
ѕоради батькам
Х ¬станов≥ть дов≥рлив≥ стосунки з дитиною. ƒуже важливо вчасно пом≥тити тривогу, перел€к ≥ допомогти заспокоњтис€ (приголубити, поговорити, в≥двол≥кти чимось). якщо дитина у в≥ц≥ до року Ц допоможе гойданн€ на руках чи у л≥жечку, розумне користуванн€ соскою, заколисуванн€. Ќав≥ть старш≥ д≥тки любл€ть слухати колисков≥ п≥сн≥ у виконанн≥ мами чи тата.
Х ¬станов≥ть ч≥тк≥ рамки дозволеного. «аборон не маЇ бути дуже багато, вони повинн≥ бути незм≥нними (н≥коли не можна залазити на п≥дв≥конн€, брати посуд з плити, в≥дкривати шафку з л≥ками тощо).
Х ∆итт€ малюка маЇ бути р≥зноман≥тне, насичене враженн€ми, ≥грами, але не перевантажене. јктивна д≥€льн≥сть маЇ зм≥нюватис€ спок≥йними зан€тт€ми.
Х Ќе б≥йтес€ зайвий раз похвалити, в≥двол≥кти в≥д сумних думок.
Х «аохочуйте сп≥лкуванн€ з ≥ншими д≥тьми.
Х якщо дитина гризе н≥гт≥, зменш≥ть ≥нтелектуальне навантаженн€! јдже ц€ звичка св≥дчить про розумове та емоц≥йне перевантаженн€, а також про високий р≥вень тривожност≥.
Х  онтролюйте перегл€д малюком телев≥зора (краще не показувати бойовики, новини ≥ жорсток≥ мультики до 7 рок≥в), ≥гри на компТютер≥ (менше стр≥л€лок, б≥льше розвиваючих ≥гор). Ќе читайте страшн≥ казки, розпов≥д≥.
Х ѕотр≥бно не боротис€ з≥ звичкою смоктати палець, а зТ€сувати причини њњ виникненн€ та усунути њх.ƒата публикац≥њ: 07.09.2012