ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: «доров'€ дитини

ўепленн€ Ц Ђ«јї чи Ђѕ–ќ“»ї?

ќсь що думають з цього приводу Ѕј“№ »:

ћ» Ц Ђ «јї

ЂЕя своњй доньц≥ зробила вс≥ потр≥бн≥ щепленн€. ѕереносила вона њх добре. якщо ваше дит€ здорове, то краще зробити.

¬акцинац≥€ Ц Їдиний спос≥б уберегти дитину в≥д смертельно небезпечних або дуже серйозних захворювань, що погано п≥ддаютьс€ л≥куваннюЕ
ѕерш≥ два роки житт€ вважаютьс€ ≥деальним пер≥одом дл€ щеплень: ≥мунна система в стан≥ правильно в≥дреагувати на вс≥ призначен≥ ≥н'Їкц≥њ виробленн€м необх≥дних захисних антит≥л.
” мене Ї приклади, коли щепленн€ не встигли, не захот≥ли або за станом здоров'€ не змогли вчасно зробити, а пот≥м мали насл≥дкиї. (polina, форум)

ћ» Ц Ђ ѕ–ќ“»ї

Ђя своњй доньц≥ щепленн€ не роблю, зробили в л≥карн≥ т≥льки Ѕ÷∆. Ќе роблю з таких причин: не€к≥сна вакцина; не кажуть, хто виробник вакцини; щепленн€ треба робити в строки, а не так, €к у нас любл€ть; перед щепленн€м повинен огл€дати л≥кар-≥мунолог, а в нас хто це робить (медсестра або пед≥атр, €к≥ лише дв≥ лекц≥њ прослухали про ≥мунну систему); знайом≥ л≥кар≥ не рад€ть робити, своњм д≥т€м вони не робл€тьЕ “а, найстрашн≥ше, що н≥хто не несе в≥дпов≥дальност≥Е ще й зал€кують, що без щеплень у дитсадок ≥ в школу не в≥зьмутьї. (ќльга, форум)

«апрошуЇмо батьк≥в ≥ ¬—≤’ небайдужих приЇднатис€ до обговоренн€ ц≥Їњ теми на форум≥ ѕ≥знайка
/forum/viewtopic.php?f=19&t=547

ƒумка л≥кар€ алерголога-≥мунолога

ўепленн€ призначен≥ дл€ того, щоб людина, потрапл€ючи до еп≥дем≥олог≥чноњ зони, не захвор≥ла на т€жке ≥нфекц≥йне захворюванн€. якщо у пац≥Їнта немаЇ щепленн€, то ймов≥рн≥сть захвор≥ти п≥двищуЇтьс€ у нього в дес€тки раз≥в! ƒо реч≥, де€к≥ захворюванн€ надзвичайно важко вчасно розп≥знати, ≥ насл≥дки можуть бути дуже ≥ дуже сумними. “ому вакцинац≥€ Ц це необх≥дний зах≥д.

≤нод≥ щепленн€ дають негативн≥ результати. ѕ≥сл€ вакцинац≥њ людина в≥дчуваЇ слабк≥сть, розбит≥сть, ломоту в к≥стках, головний б≥ль, у нењ п≥дн≥маЇтьс€ температура. “ому перш н≥ж зробити щепленн€, необх≥дно проконсультуватис€ з л≥карем-≥мунологом.

якщо у дитини проблеми з ≥мунним статусом, орган≥зм може неправильно в≥дреагувати на вакцинац≥ю. ” кращому раз≥, орган≥зм њњ просто не Ђзапам'€таЇї ≥, потрапивши до еп≥дзони, дитина, у €коњ Ї щепленн€, матиме так≥ сам≥ шанси занедужати, €к ≥ дитина, у котроњ щепленн€ немаЇ.

ќдначе буваЇ й так, що п≥сл€ щепленн€ пог≥ршуЇтьс€ ≥мун≥тет, знижуЇтьс€ загальна оп≥рн≥сть орган≥зму. якщо в дитини Ї хрон≥чн≥ захворюванн€, наприклад гастрит, панкреатит, холецистит, то де€к≥ внутр≥шн≥ органи в нењ хрон≥чно запален≥ й можуть погано в≥дреагувати на вакцинац≥ю. Ћ≥кар маЇ ч≥тко знати, наск≥льки до цього щепленн€ пац≥Їнт буде сприйн€тливий.  р≥м того, потр≥бно бути дуже обережними з д≥тьми, у €ких були родов≥ травми; з д≥тками, €к≥ народилис€ недоношеними; а також з алерг≥ками й астматиками. “аким д≥т€м проф≥лактичн≥ щепленн€ робл€ть за ≥ндив≥дуальним календарем, ≥ лише за направленн€м дит€чого ≥мунолога
≤рина ¬≥тковська, алерголог-≥мунолог ÷ентральноњ пол≥кл≥н≥ки —Ѕ”

ѕам'€тка батькам

ўепленн€ Ц справа дуже в≥дпов≥дальна. ѕам'€тайте, що робити щепленн€ можна лише ц≥лком здоровим д≥т€м!

1. –азом з л≥карем треба вир≥шити питанн€ про терм≥ни: щепленн€ робл€ть лише через м≥с€ць п≥сл€ видужанн€, а також у стан≥ ст≥йкоњ рем≥с≥њ при хрон≥чних захворюванн€х.

2. ѕеред щепленн€м отримайте призначенн€ л≥кар€ п≥сл€ спец≥ального обстеженн€.

ѕереконаЇтес€, що щепленн€ призначаЇтьс€ дитин≥ в≥дпов≥дно до Ќац≥онального календар€ щеплень або за еп≥дем≥олог≥чними показанн€ми.

3. ѕопрос≥ть в л≥кар€ ≥нструкц≥ю до вакцини, переконайтес€, що матер≥ал дл€ щепленн€ не прострочений ≥ затверджений ћ≥н≥стерством охорони здоров'€ ”крањни. ќзнайомтес€ з показанн€ми, протипоказанн€ми й поб≥чними ефектами.

4. ¬имагайте сертиф≥кат на вакцину: €кщо в≥н гербовий, то ћ≥н≥стерство охорони здоровТ€ гарантуЇ в≥дшкодуванн€ можливого збитку здоров'ю, €кщо н≥, то вс≥ претенз≥њ лише до ф≥рми Ц виробника вакцини. ѕереконайтес€, що написи на ампул≥ й коробц≥ з вакциною сп≥впадають.

5. ѕ≥сл€ щепленн€ спостер≥гайте за дитиною: €кщо буде реакц≥€, зверн≥тьс€ до того ж л≥кар€, €кий робив щепленн€. —л≥дкуйте, щоб ус≥ ускладненн€ були заф≥ксован≥ в медичн≥й карт≥.

6. Ќапиш≥ть за€ву про те, щоб без вашоњ згоди й присутност≥ дитин≥ щеплень не робили. ѕростежте, щоб за€ва була вклеЇна в медичну картку, ≥ кожне щепленн€ ф≥ксувалос€.

Ќехай ваша дитина росте здоровою ≥ щасливою!

 орисн≥ посиланн€:

«аконодавство

«акон ”крањни Ђѕро забезпеченн€ сан≥тарного та еп≥дем≥чного благополучч€ населенн€ї

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=4004-12

«акон ”крањни Ђѕро захист населенн€ в≥д ≥нфекц≥йних хворобї

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1645-14

ѕри створенн≥ статт≥ використано матер≥али ≥з сайта http://edinstvennaya.ua/view/2266/ƒата публикац≥њ: 07.09.2012