ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

ћалюк ≥ вулиц€. „астина 2 (заключна)

як саме привчати дитину до Ђправильноњї повед≥нки на вулиц≥?

Ќадокучлив≥ батьк≥вськ≥ монологи можна зам≥нити ≥грами, що допоможуть отримати в≥дпов≥дн≥ навички. √райтес€ у шпигун≥в, в≥дтворюйте ситуац≥њ з дорожнього руху, наприклад, на ≥грашках. «≥ старшими дошк≥льн€тами використовуйте ≥стор≥њ про д≥тей, €к≥ правильно повели себе в певних ситуац≥€х на вулиц≥, та обовТ€зково запитуйте: Ђј що б ти зробив у цьому випадку?ї

Kid

ѕ≥дготувати дитину до самост≥йноњ гри надвор≥ можна й п≥д час ваших сп≥льних прогул€нок. –озпочн≥ть навчанн€ з мандр≥вки навколо вашого будинку (об≥йд≥ть його з ус≥х бок≥в). ѕри цьому звертайте увагу малюка на ор≥Їнтири, що знаход€тьс€ б≥л€ будинку (наприклад, магазини або памТ€тники). «годом ви зможете вивчати р≥зн≥ маршрути додому, тренуватис€ правильно переходити дорогу та засвоювати ≥нш≥ правила дорожнього руху.

≤нш≥ корисн≥ поради (або post scriptum

1. ¬≥дпускати дитину надв≥р саму Ц не означаЇ в≥дпускати њњ гул€ти саму. ¬и можете домовитис€ з ≥ншими батьками з вашого будинку по черз≥ сл≥дкувати за малюками, коли вони граютьс€ надвор≥.
2. ѕильнуйте за дитиною з в≥кна.
3. Ќе зайвим буде моб≥льний телефон, особливо €кщо дитина йде до магазину.
4. ƒо кишен≥ од€гу малюка можна покласти в≥зит≥вку або аркуш з контактами батьк≥в (краще зазначити дек≥лька номер≥в телефон≥в).
5.  раще не над€гати на дитину дорогоц≥нних прикрас, коли вона сама йде надв≥р. якщо виникла необх≥дн≥сть дати дитин≥ ключ в≥д квартири Ц не ч≥пл€йте його њй на шию (те саме стосуЇтьс€ й моб≥льного телефону).
6. Ќе виховуйте у дитини надм≥рного Ђречовизмуї, аби вона не постраждала, намагаючись в≥дсто€ти моб≥льний телефон чи дорогу ≥грашку, що стала обТЇктом заздрощ≥в. јдже, €к показуЇ статистика, багато д≥тей не думають про власну безпеку й хапаютьс€ за реч≥, намагаючись њх вр€тувати в≥д зловмисник≥в, бо€чись покаранн€ в≥д батьк≥в. ѕо€сн≥ть малюку, що €кою б не була ≥грашка, власна безпека набагато дорожча.
7. ƒомовтес€ з дитиною, що без вашого дозволу вона не гратиметьс€ надвор≥ та не гладитиме чужих кот≥в ≥ собак.

ѕ≥дготовка дитини Ђдо вулиц≥ї Ц це справа Ќ≈ дек≥лькох дн≥в чи тижн≥в. ÷е серйозна робота, €ку мають проводити доросл≥ з малюком поступово, починаючи з молодшого дошк≥льного в≥ку. якщо ви не впевнен≥ щодо свого р≥шенн€, порадьтес€ з виховател€ми вашоњ дитини. «апитайте, €к малюк поводитьс€ на прогул€нках у дитсадку, €к ор≥ЇнтуЇтьс€ у простор≥ чи виконуЇ проханн€ виховател≥в. “ака ≥нформац≥ю допоможе вам зрозум≥ти, чи достатньо дорослий малюк дл€ самост≥йноњ взаЇмод≥њ з навколишн≥м св≥том без вашоњ присутност≥.


ƒата публикац≥њ: 29.05.2014