ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

як виховати маленького пом≥чника

≤нколи диву даЇшс€, €к дитина здатна за мить придумати безл≥ч причин, аби не допомагати мам≥ по господарству. Ќайпопул€рн≥ш≥ вар≥анти таких в≥дмовок: болить жив≥т, по телев≥зору щось дуже-дуже ц≥каве, треба терм≥ново намалювати зайц€ чи неспод≥вано напала страшенна втома.

ќднак Ї й так≥ д≥тки, €ким не потр≥бно повторювати проханн€ про допомогу, вони без примусу миють посуд, поливають кв≥ти, прибирають ≥грашки та од€г. „ому ж так виходить? як виховати справжнього пом≥чника?

ћалюка бажано привчати до роботи по господарству ще змалечку: рочк≥в ≥з двох чи трьох. ƒитина, €ку в досить ранньому в≥ц≥ не привчили допомагати дорослим, навр€д чи ц≥нуватиме чиюсь працю. «а малюком прибирають розкидан≥ ≥грашки? ўо ж, дл€ нього це стаЇ ц≥лком нормальним €вищем, до того ж його таке влаштовуЇ. «вичайно, змусити прибирати можна будь-€ку дитину. ќднак навр€д чи це сподобаЇтьс€ ≥ њй, ≥ вам.

√оловне Ц не проіавте той момент, коли малюк мр≥Ї вам допомогти! ” в≥ц≥ близько 2-3 рок≥в закладаЇтьс€ характер дитини, вона намагаЇтьс€ все спробувати, все досл≥дити та вивчити, повторюЇ за мамою ≥ татом њхн≥ д≥њ.

Ќе думайте, що в цьому в≥ц≥ дитина дуже маленька. «вичайно, навр€д чи вона зможе вимити п≥длогу або приготувати вечерю, але дозвольте њй сам≥й прибрати ≥грашки, почистити €йце або витерти пил. Ќав≥ть €кщо малюк забруднитьс€ з голови до н≥г сам ≥ забруднить усе навколо себе, не свар≥ть його. ¬≥н дуже старавс€! «ате дитина почне ц≥нувати вашу працю Ц а це, пов≥рте, набагато важлив≥ше, н≥ж брудна кофтинка ≥ зал€пан≥ ст≥ни.

—початку вам потр≥бно визначити обовТ€зки малюка. «апропонуйте йому поливати кв≥ти в к≥мнат≥. ѕридбайте разом з ним красиву л≥йку ≥ розкаж≥ть, €к рад≥ють кв≥точки, тому що њх поливають, €к вони гарно кв≥тнуть ≥ ростуть.

ѕот≥м потроху можна додавати обовТ€зк≥в. “≥льки не перетворюйте прибиранн€ в покаранн€. ƒопомога по дому маЇ стати дл€ малюка нев≥дТЇмною частиною розпор€дку дн€. ќднак щоб малюку це швидко не набридло, перетворюйте прибиранн€ в чар≥вну пригоду, зроб≥ть роботу захоплюючим зан€тт€м. Ќа допомогу вам прийдуть книги, €к≥ виховують прагненн€ до чистоти й орган≥зованост≥, а також ваш особистий приклад.
«вичайно, набагато прост≥ше буваЇ зробити все самотужки, н≥ж просити дитину про допомогу. ѕроте ваше намаганн€ привчити дитину до роботи обовТ€зково окупитьс€ в м≥ру того, €к малюк доросл≥шатиме.

ѕост≥йно хвал≥ть дитину за њњ бажанн€ допомогти вам. Ќе обовТ€зково дарувати њй при цьому ≥грашки чи купувати солодощ≥. ≤нколи достатньо ласки ≥ доброго слова.

якщо в малюка щось не виходить, перероб≥ть за нього, але т≥льки тод≥, коли в≥н цього не бачить. ћалюк не маЇ знати, що його зусилл€ ви€вилис€ марними. јдже в≥н так бажав допомогти вам!ƒата публикац≥њ: 19.09.2016