ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

як привчити дитину до горщика

” т≥ часи, коли батьки ще прали пелюшки, м≥ж ними було щось на кшталт змаганн€: чий малюк ран≥ше почне ходити на горщик. ћами пишалис€, €кщо њхн≥ карапузи починали ще в п≥вроку, ≥ вважали це ознакою неймов≥рноњ км≥тливост≥.

«араз, коли памперси доступн≥ вс≥м, багато батьк≥в вважають, що привчати дитину до горщика не потр≥бно. ќт п≥дросте, зн≥мемо памперси ≥ все буде гаразд. јле Ї й така категор≥€ батьк≥в, котр≥ впевнен≥, що дл€ розвитку дитини, дл€ формуванн€ характеру дуже важливо привчити њњ користуватис€ горщиком €комога ран≥ше. « перших м≥с€ц≥в малюку п≥дставл€ють горщик ≥, коли дос€гають усп≥ху, вважають, що справу зроблено. ќднак привчанн€ дитини до горщика Ц тривалий процес, к≥нцевий етап €кого Ц вм≥нн€ самост≥йно в≥д початку ≥ до к≥нц€ зд≥йснити всю процедуру Ц припадаЇ на в≥к м≥ж 2 ≥ 2,5 роками.

Ќайголовн≥ше правило, €ке потр≥бно засвоњти батькам, Ц саджати на горщик необх≥дно не за в≥ком, а за готовн≥стю самоњ дитини до горщика.

ƒуже раннЇ, з пер≥одичним усп≥хом, саджанн€ на горщик призводить до того, що мама починаЇ надавати цьому великого значенн€ ≥ стаЇ б≥льш вимогливою, забуваючи, що малюк ще не розум≥Ї, що в≥д нього вимагають.

 оли починати

ѕед≥атри рекомендують привчати малюка до горщика з 16-18 м≥с€ц≥в Ц коли в≥н уже навчитьс€ впевнено ходити, нагинатис€, сид≥ти ≥ п≥дн≥мати предмети. ƒесь у цей же пер≥од сечовий м≥хур уже може втримувати велику к≥льк≥сть р≥дини. ƒо того ж ви можете пом≥тити, що малюк залишаЇтьс€ сухим у денний час 2-2,5 години. ј ≥нколи залишаЇтьс€ сухим п≥сл€ н≥чного сну. ћожна пост≥йно спостер≥гаючи та памТ€таючи, коли ви Ђсаджалиї малюка востаннЇ, повторювати цю процедуру кожн≥ дв≥ години. јле гарант≥й усп≥ху немаЇ, бо в цьому в≥ц≥ малюк може не памТ€тати, що потр≥бно попроситис€ на горщик, аби залишатис€ сухим.

ѕом≥тили ви, скаж≥мо, що в малюка Ђнайсерйозн≥ша справаї в≥дбуваЇтьс€ у певний час доби. ÷е означаЇ, що можна спробувати посадити його на горщик. Ќе забудьте: дл€ першого знайомства горщик обовТ€зково маЇ бути теплим. ≤накше перел€к ≥ неприЇмн≥ емоц≥њ, а надал≥ й небажанн€ дитини с≥дати на горщик гарантован≥. –озкаж≥ть малюков≥, €к потр≥бно с≥дати на горщик.

ѕоширен≥ сьогодн≥ музичн≥ горщики не зовс≥м п≥дход€ть дл€ стад≥њ Ђгорщиковоњї науки. “аке диво техн≥ки ви можете придбати п≥зн≥ше, коли малюк уже навчитьс€ впевнено користуватис€ горщиком за призначенн€м.

якщо ваш малюк у два роки не хоче с≥дати на горщик, спробуйте накладку на сид≥нн€ ун≥таза. ћожливо, ходити в туалет, €к доросл≥, йому сподобаЇтьс€ б≥льше.

Ќа горщику не можна сид≥ти подовгу. ’вилин пТ€ть Ц не б≥льше. ј €кщо н≥чого не вийшло, все одно похвал≥ть малюка. ¬≥н же намагавс€. —каж≥ть йому п≥дбадьорлив≥ слова, наприклад: Ђ—пробуЇмо пот≥м ще. “ак?ї «азвичай минаЇ дек≥лька тижн≥в, поки малюк починаЇ розум≥ти, що в≥д нього хочуть. —першу в≥н може говорити про своњ бажанн€ вже п≥сл€ ЂскоЇногої. ¬се одно похвал≥ть дитину, сказавши, що наступного разу потр≥бно с≥сти на горщик, ≥ вислов≥ть упевнен≥сть, що наступного разу все вийде.

ўо ще потр≥бно враховувати, привчаючи до горщика? ¬аша дитина маЇ бути впевнена, що незалежно в≥д того, покакаЇ вона у горщик чи, через пТ€ть хвилин п≥сл€ сид≥нн€ на ньому, у штанц≥, батьки н≥коли њњ не критикуватимуть. ≤ завжди любитимуть њњ однаково. ÷е дуже дел≥катне питанн€, ≥ вир≥шувати його потр≥бно лише дел≥катно. Ќ≥коли не засуджуйте свого малюка за промахи Ц це так ображаЇ! Ѕудьте терпл€чими ≥ не дайте мал€т≥ затањти страх чи ненависть до горщика.

якщо з €коњсь причини вам одразу не вдалос€ привчити дитину до горщика ≥ малюк не хоче на нього с≥дати, забер≥ть горщик на дек≥лька тижн≥в, а то й на м≥с€ць. Ќехай дитина трохи в≥дпочине в≥д нього.ƒата публикац≥њ: 12.09.2012