ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥

Notice: Undefined variable: chit in /sata1/home/users/posnayk/www/www.posnayko.com.ua/templ/modules/statti on line 234
ƒо розд≥лу:  орисне дозв≥лл€

Ѕезпека дитини в автомоб≥л≥. „астина 1

√отуючи номер про правила дорожнього руху, ѕ≥знайко не м≥г об≥йти такого важливого питанн€, €к правила безпеки при перевезенн≥ д≥тей в автомоб≥л≥. ќтож, поњхали!

ѕро факт перебуванн€ д≥тей в машин≥ радимо про≥нформувати знаком Ђƒ≥ти в авто!ї. “ак, ймов≥рн≥сть проблиску св≥домост≥ вод≥њв-в≥дчайдух≥в стане значно вищою, ≥ це позитивно вплине на њхню повед≥нку за кермом.

Ќе перевозьте д≥тей до 12 рок≥в без спец≥альних утримуючих пристроњв. ѕо-перше, це заборонено законодавством, а по-друге Ц здоровим глуздом. Ѕезл≥ч креш-тест≥в ≥ реальних ситуац≥й довели помилков≥сть такого Ђтранспортуванн€ї. ƒ≥тей не можна садити не лише на переднЇ сид≥нн€, а й, без спец≥ального захисту, на заднЇ. ќсобливо заборон€Їтьс€ перевозити малюк≥в на руках або на кол≥нах.

√оловними аргументами цього правила Ї пон€тт€ ваги та ф≥з≥олог≥чних особливостей т≥ла дитини. ѕри з≥ткненн≥ вага т≥ла за л≥чен≥ секунди зб≥льшуЇтьс€ в дес€тки раз≥в. ƒитина 25 кг при з≥ткненн≥ на швидкост≥ 60 км/год в≥дчуватиме навантаженн€, екв≥валентне до тонни. «а таких обставин утримати њњ на руках просто неможливо.  р≥м того, сильне навантаженн€ на шийн≥ хребц≥ малюка в момент удару робить це м≥сце б≥льш н≥ж просто вразливим.

… не менш важливо: не забувайте, що вага ≥нших пасажир≥в у салон≥ теж зб≥льшуЇтьс€. «б≥льшена вага непристебнутого пасажира, що тримаЇ малюка на руках, за ≥нерц≥Їю спр€мована вперед й навалюЇтьс€ на дитину. ѕоранити також може й пасажир, що непристебнутий сидить збоку (його може кинути вб≥к на дитину). ѕроконтролюйте, аби вс≥ пасажири були пристебнут≥!

 ористуйтес€ спец≥альними автокр≥слами, автолюльками, Ђсидушкамиї тощо. —татистика св≥дчить Ц спец≥альн≥ утримуюч≥ засоби дл€ перевезенн€ д≥тей знижують к≥льк≥сть летальних випадк≥в при ƒ“ѕ на 54 %, а травмуванн€ Ц на 70 %. «асоби необх≥дно обирати в≥дпов≥дно до в≥ку та маси дитини. ¬ажливо також при придбанн≥ проконсультуватис€, €к правильно встановити кр≥сло в машин≥ (зокрема, €ким боком до напр€мку руху) та €к садити й ф≥ксувати в ньому дитину. якщо доводитьс€ купувати захисне обладнанн€, що вже ран≥ше використовувалис€, Ц перев≥рте його кр≥пленн€ та комплектуюч≥. ¬они можуть бути пошкоджен≥, а дл€ того щоб кр≥сло захищало, справн≥сть ус≥х його елемент≥в обовТ€зкова.

Ќе можна прист≥бати д≥тей звичайними машинними пасками. јдже ц≥ засоби призначено дл€ пасажир≥в, вищих за 140 см. ѕасок проходитиме на р≥вн≥ шињ дитини, що дуже небезпечно.ƒата публикац≥њ: 11.08.2014
„итайте также: