ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу:  орисне дозв≥лл€

Ѕезпечний в≥дпочинок на мор≥ з д≥тьми

Ћ≥тоЕ ћореЕ ўо може бути краще?! ÷е можлив≥сть Ђзапастис€ї таким необх≥дним дл€ малюк≥в в≥там≥ном D ≥ подихати ц≥лющим морським пов≥тр€м. ј що вже казати про щирий дит€чий захват в≥д морських пригод! як зробити в≥дпочинок на мор≥ вдалим?

ѕ≥дготовка

Ќа стад≥њ плануванн€ поњздки на море з дитиною не зайвим буде нав≥датис€ до хорошого пед≥атра. —аме в≥н п≥дкаже, куди краще њхати, зважаючи на загартован≥сть орган≥зму саме вашого малюка. ƒо реч≥, л≥кар≥ не рад€ть лаштуватис€ в дорогу з крих≥тками до 3 м≥с€ц≥в. ƒл€ них це неаби€кий стрес.

Ќайкращий час дл€ поњздки Ц м≥жсезонн€. ÷е к≥нець весни Ц початок л≥та або Ђоксамитовий сезонї (к≥нець л≥та Ц початок осен≥): в цей час не така велика спека ≥ вже немаЇ буйного цв≥т≥нн€ п≥вденноњ рослинност≥ Ц збудника алерг≥њ. Ќе треба забувати й про важливий фактор акл≥матизац≥њ. ” д≥тей вона може тривати понад 10 дн≥в. “ому бажано перебувати з малюками на мор≥ на менше 3 тижн≥в, аби п≥сл€ адаптац≥њ мати достатньо часу дл€ оздоровленн€ орган≥зму.  раще, аби р≥зниц€ у час≥ м≥ж м≥сцем в≥дпочинку й домом не переб≥льшувала 2 годин. ÷е допоможе зберегти звичний режим дн€.

ƒ≥ти

Ќа пл€ж≥

ƒ≥ставшись довгооч≥куваного мор€ Ц не посп≥шайте пост≥йно н≥житис€ з малюком серед морських хвиль. ѕерш≥ три дн≥ краще взагал≥ утримати дитину в≥д плаванн€ та купанн€ у мор≥. ћаксимум Ц дозволити намочити н≥жки.  оли день купанн€ настане Ц не дозвол€йте дитин≥ з розгону б≥гти у воду, т≥льки-но ви прийшли на пл€ж. ÷е дозволить уникнути р≥зкого перепаду температур.

ќсновне правило безпеки дитини на вод≥: доросл≥ мають сл≥дкувати за малюком (до реч≥, за оф≥ц≥йними правилами на вод≥ потребують контролю дорослих д≥ти аж до 16 рок≥в!). ƒ≥тей до 1 року тримайте у вод≥ виключно на руках. “емпература дл€ плаванн€ маЇ бути не меншою 18 градус≥в (при температур≥ пов≥тр€ 20Ц25 градус≥в). Ќе бажано л≥зти у воду ран≥ше н≥ж через 1Ц1,5 години п≥сл€ њж≥. ўоб уникнути переохолодженн€, перебуванн€ д≥тей у вод≥ краще л≥м≥тувати 10 хвилинами при кожному купанн≥. ѕ≥сл€ купанн€ у мор≥ малюка треба вимити у пр≥сн≥й вод≥ та витерти насухо.

ƒ≥ти

ѕри вибор≥ м≥сц€ купанн€ та прийому сон€чних ванн приготуйтес€ сказати суворе Ђн≥ї так званим Ђдикимї пл€жам, €к≥ абсолютно не п≥дготовлен≥ дл€ в≥дпочинку.  р≥м того, сл≥д врахувати, що ймов≥рн≥сть згор≥ти на п≥щаному пл€ж≥ набагато менша, н≥ж на гальковому. ÷е повТ€зано з ≥нтенсивним в≥дбиванн€м сон€чних промен≥в галькою, що створюЇ ефект тис€ч≥ сон€чних зайчик≥в. —л≥дкуйте, щоб малюк не б≥гав босон≥ж по гальц≥ Ц вона дуже сильно нагр≥ваЇтьс€. √одини перебуванн€ з дитиною на пл€ж≥: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 20:00.

” пл€жн≥й сумц≥ матус≥ повинно бути:
  • ƒит€чий сонцезахисний крем з ультраф≥олетовим ф≥льтром не менше, н≥ж 40 одиниць. Ќаносьте його п≥сл€ кожного купанн€ та лише на суху шк≥ру. «мащуйте кремом ≥ вушка, €ким найчаст≥ше д≥стаЇтьс€ в≥д сонц€.
  • ѕлавальн≥ засоби (круги, нарукавники), плавальн≥ шапочки та окул€ри дл€ п≥рнанн€.
  • «асоби в≥д комах, що нер≥дко надокучають на в≥дпочинку.
  • ѕл€жн≥ забавки: р≥зноман≥тн≥ пасочки, в≥дерц€ та лопатки, надувний мТ€ч тощо.
  • —тане у пригод≥ й Ђѕ≥знайко в≥д 2 до 6ї Ц дл€ приЇмного в≥дпочинку п≥д парасолькою.
  • ƒек≥лька пл€шок негазованоњ води дл€ питт€. ћожна додати у нењ лимон дл€ кращого втамуванн€ спраги.
  • —онцезахисн≥ окул€ри та панамки. «а словами окул≥ст≥в, 40 хвилин перебуванн€ дит€чих очен€т п≥д сонцем без захисту прир≥внюЇтьс€ до двогодинного перегл€ду телев≥зора. —онцезахисн≥ окул€ри вловлюють до 98 % ультраф≥олетових промен≥в. јле до вибору окул€р≥в сл≥д п≥д≥йти дуже в≥дпов≥дально: часто-густо дешев≥ окул€ри з≥ Ђстих≥йних ринк≥вї нанос€ть т≥льки шкоду очам. ѕеред куп≥влею проконсультуйтес€ з офтальмологом. «агалом окул≥сти вважають, що сонцезахисн≥ окул€ри краще купувати старшим дошк≥льн€там. јльтернативою дл€ малюк≥в стане панамка з великими крисами.
  • –ушник, пл€жний килимок ≥ зм≥нний од€г.  раще, аби од€г був ≥з натуральноњ тканини, оск≥льки вона пропускаЇ лише до 1 % ультраф≥олетових промен≥в. ќд€г маЇ бути св≥тлим та не обт€гувати дитину й не обмежувати њњ рух≥в.
  • ¬олог≥ серветки (не спиртов≥ та з нейтральним pH). « маленьким морським досл≥дником вони точно не залежатьс€ у сумц≥.
  • ѕ≥дкр≥питис€ на пл€ж≥ краще фруктами, здобними сухариками, галетним печивом. ¬они втамують голод, не зашкод€ть об≥дньому апетиту ≥ не викличуть сонливост≥. “а ще й стануть гарною альтернативою сумн≥вному пл€жному асортименту к≥оск≥в.

ѕл€жна

¬≥дпочинок на мор≥ з малюком Ц це не лише щоденн≥ розваги на пл€ж≥. ƒе€к≥ дн≥ можна присв€тити прогул€нц≥ парком або набережною, в≥дв≥дати екскурс≥ю чи дельф≥нар≥й.


ƒата публикац≥њ: 13.06.2016