ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ¬се дл€ раннього розвитку

—мартфон ≥з пелюшок: дозволити не можна заборонити

Ќин≥ без телефон≥в аж н≥€к. «а њх допомогою можна розвТ€зати вс≥ побутов≥ питанн€. јмериканськ≥ досл≥дженн€ показали, що середньостатистичний дорослий зазираЇ у смартфон понад 150 раз≥в на день. ј наш приклад насл≥дують ≥ д≥ти. “ож не дивно, що у них формуЇтьс€ залежн≥сть в≥д телефона.

 

« €кого в≥ку д≥т€м можна телефон?

—учасн≥ д≥ти знайомл€тьс€ з іаджетами змалку. Ќин≥ в ≥нтернет≥ безл≥ч мультик≥в дл€ д≥тей р≥зного в≥ку, навчальн≥ ≥гри та розвивальн≥ програми. јле пед≥атри кажуть, що д≥т€м в≥ком до 18 м≥с€ц≥в узагал≥ не можна нав≥ть контактувати з іаджетами. ¬≥домий дит€чий л≥кар ™вген  омаровський запевн€Ї: д≥ти не повинн≥ користуватись телефоном до дос€гненн€ ними двох рок≥в.

 

як користуванн€ телефоном впливаЇ на дитину?

«азначимо, що сам по соб≥ телефон не становить небезпеки дл€ дитини. јле неправильне користуванн€ ним може значно псувати здоровТ€. ѕ≥сл€ тривалого Ђсп≥лкуванн€ї з телефоном у дитини знижуЇтьс€ гострота зору, зТ€вл€ютьс€ проблеми з опорно-руховим апаратом. якщо батьки не стежать за поставою д≥тей п≥д час користуванн€ телефоном, то згодом зТ€вл€ютьс€ ≥ њњ порушенн€. 

“елефон негативно впливаЇ ≥ на сон. ƒоведено, що д≥ти, €к≥ бавл€тьс€ телефоном перед сном, спл€ть значно менше.  р≥м того, часто прокидаютьс€ вноч≥, втомлен≥ й неуважн≥ на уроках.

ƒуже важливо спостер≥гати ≥ за контентом, €кий перегл€даЇ дитина. јдже, €к ми знаЇмо, в ≥нтернет≥ купа неправдивоњ чи аморальноњ ≥нформац≥њ. ÷е може вплинути на псих≥ку дитини.

 

—к≥льки часу дитина може бути в телефон≥?

ƒит€чий л≥кар-офтальмолог ќлена Ћабжинська зазначаЇ: ЂЎкол€р≥ можуть користуватис€ улюбленими іаджетами до 30 хвилин на день прот€гом навчального тижн€ ≥ до 1 години у вих≥дн≥ї.

 

ўо ж робити?

ѕерше, що спадаЇ на думку батькам, Ч забрати телефон взагал≥. ћовл€в, так буде краще ≥ безпечн≥ше. јле це не спрацюЇ, бо в≥д користуванн€ телефоном Ї ≥ користь. ћи радимо навчити дитину правильно й ефективно використовувати іаджети, щоб уникнути залежност≥. 
 

ќсь к≥лька важливих правил:

1. –озпочн≥ть ≥з себе.

¬аш≥ д≥ти завжди беруть приклад ≥з вас. якщо ви по€снюЇте њм, що не можна користуватись телефоном понад 30 хвилин, то й сам≥ так не роб≥ть. якщо дитина побачить, що батьки провод€ть б≥льше часу з ним, н≥ж з≥ смартфоном, то й проблема швидко зникне.

2. ѕотр≥бно ч≥тко зазначити час користуванн€ телефоном ≥ дотримуватись його.

ѕо€сн≥ть дитин≥, що довго гратис€ на телефон≥ небезпечно дл€ здоровТ€.

3. —твор≥ть зони, в≥льн≥ в≥д іаджет≥в.

÷е насамперед спальн€ та њдальн€.

4. Ђ оли ми њмо, забуваЇмо про телефонї.

÷е правило стосуЇтьс€ ус≥х член≥в с≥мТњ. ѕоказуйте д≥т€м правильний приклад.

5. ¬≥дмовтесь в≥д телефона за годину до сну.

ћи вже розпов≥ли вам про негативний вплив іаджет≥в на сон дитини.

6.  онтролюйте все, що перегл€даЇ ваша дитина.

¬ажливо пильнувати за активн≥стю дитини в ≥нтернет≥, адже Ї дуже багато аморальноњ ≥нформац≥њ. ќкр≥м цього, варто обмежити доступ дитини до небезпечних сайт≥в.

7. –озкаж≥ть дитин≥ про небезпеки ≥нтернету.

ѕо€сн≥ть, що не все, що дитина бачить на екран≥ телефона, безпечне ≥ правдиве. “акож попередьте, що ≥снують в≥руси, €к≥ можуть завдати шкоди іаджетам.

8. Ѕудьте б≥льше часу з дитиною.

÷е одне з найважлив≥ших правил. јдже часто буваЇ так, що батьки, зайн€т≥ побутовими справами, дають дитин≥ телефон, аби та сид≥ла тихо. ≤ так щодн€. ј пот≥м раптом: зв≥дки ж у мого сина чи доньки залежн≥сть? ” батьк≥в, €к≥ провод€ть багато часу з дитиною, такоњ проблеми немаЇ. јдже нав≥що дитин≥ телефон, €кщо њй ≥ з батьками весело та ц≥каво?

9. ƒовед≥ть дитин≥, що реальний св≥т значно ц≥кав≥ший, н≥ж той, що в екран≥.

÷е правило доповнюЇ попереднЇ. —ход≥ть з дитиною до розважального центру, в к≥нотеатр, на ковзанку, малюйте, грайте, готуйте, читайте разом. Ќаприклад, у журнал≥ Ђѕ≥знайкої Ї безл≥ч п≥знавальних та корисних ≥гор. “ам ви зможете знайти ≥ захоплив≥ казки, ≥ неймов≥рн≥ розмальовки, ≥ розвивальн≥ вправи. √оловне Ч щоб дитин≥ було ц≥каво! ≤ тод≥ проблем ≥з залежн≥стю у вас н≥коли не буде.


                

                                                               јвтор:  ар≥на Ќедопр€дкоƒата публикац≥њ: 17.01.2020