ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

Ѕатьк≥вський егоњзм. „астина друга

„астина 2. як позбутис€ батьк≥вського егоњзму


ѕропонуЇмо поради, €к≥ допоможуть батькам позбутис€ егоњзму та вибудувати гармон≥йн≥ взаЇмини з д≥тьми.

Х Ќе навТ€зуйте свою думку, нав≥ть €кщо впевнен≥ в њњ правильност≥. ƒитина маЇ самост≥йно приймати р≥шенн€.

Х «абудьте про слова Ђя знаю, €к л≥пшеї. —початку, можливо, це й так. јле пот≥м, коли дитина стаЇ доросл≥шою, саме вона знаЇ, чого хоче ≥ до чого прагне. ѕроте ви, звикнувши керувати малюком, втручатиметес€ в житт€ й дорослоњ дитини.

Х «малечку радьтес€ з дитиною, давайте њй право вибору. ÷е стане важливою основою дл€ формуванн€ дит€чоњ особистост≥.

Х ƒозвольте дитин≥ припускатис€ помилок. ¬≥д усього ви њњ не убезпечите ≥ не зможете захистити. Ћише так приход€ть досв≥д та мудр≥сть.

Х √асло Ђ”се найкраще Ц д≥т€мї сл≥д забути. ™дину цукерку варто д≥лити на вс≥х член≥в с≥мТњ пор≥вну. јби пот≥м дитина, подоросл≥шавши, не несла т€гар в≥чноњ вд€чност≥ батькам, бо т≥ Ђв≥ддали њй усе найкращеї ≥ чимось там Ђжертвувалиї заради нењ. ≤ вчергове наслухавшись ваших нар≥кань, дитина неодм≥нно скаже: Ђј € ж про це не просив!ї

Х «алучайте дитину до сп≥льноњ д≥€льност≥: закуп≥в на тиждень, прибиранн€ помешканн€, висаджуванн€ городини. ’ай вона в≥дчуЇ свою значущ≥сть та потр≥бн≥сть. “а й ви сприйматимете њњ не €к нерозторопного малюка, а €к повноправного пом≥чника.

Х –адьтес€ ≥з дитиною. Ѕа б≥льше, дослухайтес€ до њњ порад ≥ д€куйте за них. Ќевдал≥ пропозиц≥њ в≥дкидайте аргументовано. ƒайте дитин≥ в≥дчути свою значущ≥сть ≥ навчитис€ самост≥йно приймати р≥шенн€.

Х Ќе примушуйте силою до чогось. Ђя сказав!ї Ц узагал≥ не аргумент. –озм≥рковуйте над мотивац≥Їю.

Х ѕрагнучи реал≥зувати в дитин≥ своњ дит€ч≥ мр≥њ (стати балериною, ол≥мп≥йським чемп≥оном), ви можете спричинити њњ розчаруванн€ в соб≥ та по€ву комплексу неповноц≥нност≥. ƒайте њй можлив≥сть спробувати все самост≥йно: хай походить на запропонован≥ вами секц≥њ та гуртки, щоб скласти свою думку. ћожливо, ваша дитина стане ген≥альним скрипалем, а ви 5 рок≥в змушували њњ ходити на карате.

Х ѕрагн≥ть до близькост≥ у взаЇминах. ƒо дит€чих справ, потреб, ≥нтерес≥в й особливо почутт≥в варто ставитис€ серйозно. Ќ≥ на мить не забувайте про взаЇмоповагу, а також про те, щоб батьк≥вське розум≥нн€ передувало порадам ≥ настановам. ƒитина проймаЇтьс€ повагою ≥ дов≥рою до батьк≥в, €кщо побачить своњ почутт€ в≥дтвореними, €к у дзеркал≥, в батьк≥вських словах.

Х ѕамТ€тайте: з егоњзмом потр≥бно боротис€.

ƒотриманн€ цих простих (але т≥льки на перший погл€д) правил допоможе вам виростити не лише здорову, всеб≥чно розвинену, самост≥йну людину, а й вд€чного та любл€чого синочка чи донечку. 



ƒата публикац≥њ: 07.06.2016