ѕ≥знайко
ѕоиск на сайте
  разделу: ѕроблемы воспитани€

ћалыш и улица. „асть 1

ўо кажуть психологи?

ƒозвол€ти чи не дозвол€ти знаходитис€ надвор≥ без супроводу дорослих треба, виход€чи з ≥ндив≥дуальних особливостей дитини. «важте на характер, орган≥зован≥сть малюка. «азвичай психологи рад€ть дозвол€ти малюку гратис€ надвор≥ з ≥ншими д≥тьми без присутност≥ дорослих, коли в≥н добре засвоњв ≥нформац≥ю про себе (знаЇ своЇ ≥мТ€ та пр≥звище, а також ≥мена батьк≥в та адресу), правила дорожнього руху ≥ правила безпеки. «азвичай такою ≥нформац≥Їю дитина починаЇ добре оперувати з 5-р≥чного в≥ку. «в≥сно, малюк маЇ сам хот≥ти гул€ти надвор≥ без дорослих, це маЇ бути його ≥н≥ц≥атива.

ƒети

як≥ основн≥ правила безпеки на вулиц≥ дл€ дошк≥льника? ўо маЇ знати малюк?

 р≥м традиц≥йних правил дорожнього руху, ≥снують ще й правила повед≥нки дитини з ≥ншими людьми на вулиц≥. Ѕезумовно, вс≥ ситуац≥њ врахувати неможливо. “а зазвичай прац≥вники правоохоронних орган≥в наголошують на чотирьох основних законах, або чотирьох Ђн≥колиї, €ких мають дотримуватис€ д≥ти ус≥х в≥кових груп. ƒл€ дошк≥льника п≥д≥йдуть два з них:

1. Ќ≥коли не розмовл€й з незнайомц€ми.
2. Ќ≥коли не с≥дай у машину до незнайомц€.

(≤нш≥ закони Ц ЂЌ≥коли не грай дорогою з≥ школи додомуї та ЂЌ≥коли не грай на вулиц≥, коли починаЇ сутен≥тиї Ц стануть вам у пригод≥ п≥зн≥ше.) ¬арто зазначити позиц≥ю психолог≥в щодо цих закон≥в. ¬они наголошують, що, незважаючи на ≥стинн≥сть цих правил, ≥снуЇ певна складн≥сть дл€ засвоЇнн€ њх дитиною. Ќасамперед це наказове Ђн≥коли не розмовл€йї або Ђне с≥дайї та пон€тт€ Ђнезнайомецьї. Ќаказова форма п≥дсв≥домо викликаЇ внутр≥шн≥й протест у дитини та не сприймаЇтьс€ у бажаному обс€з≥. ј слово Ђнезнайомецьї Ц теж пон€тт€ в≥дносне, адже сам≥ батьки прос€ть сказати Ђд€куюї продавцю у магазин≥ чи прив≥татис€ з л≥карем, €кого малюк бачить уперше. јби уникнути таких нюанс≥в, психологи рад€ть зам≥нити ц≥ правила на Їдине, але позитивно забарвлене: Ђ«авжди п≥дходь до батьк≥в за дозволом, перш н≥ж п≥ти кудись ≥з кимосьї. ÷€ настанова маЇ бути доведена у дитини до автоматизму.

” друг≥й частин≥ статт≥ чекайте на поради в≥д ѕ≥знайка щодо того, €к саме краще привчати малюка до Ђправильноњї повед≥нки на вулиц≥.ƒата публикации: 13.02.2014