ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ѕошук автора    ѕошук твору за назвою

ƒо розд≥лу: ”се дл€ чомусик≥в

Ќ≥нель ѕознанська

Ћегенда про бурштин

Ћегенда

–озпов≥дають, було це в невеличкому селищ≥ на берез≥ п≥вн≥чного мор€. –осли там двоЇ д≥тей Ц хлопчик ёрг≥с ≥ д≥вчинка ёрате. ¬они дружили, були зд≥бн≥ та працьовит≥. ¬с≥ люди в селищ≥ њх дуже любили. ¬есел≥, гарн≥ та при€зн≥, ёрг≥с ≥ ёрате згодом покохалис€ та домовилис€ про вес≥лл€.
якось ос≥ннього холодного дощового дн€ був сильний в≥тер ≥ шторм. јле рибалки мусили вийти в море. ѓхн≥й в≥трильник не повернувс€ н≥ вечер≥, н≥ наступного дн€.. ”с≥х рибалок, а з ними ≥ ёрг≥са, забрало море.
ёрате дуже сумувала за нареченим. ѓњ часто бачили на узбережж≥. ѕ≥д високими соснами вона все чекала коханого ≥ г≥рко плакала. ≤ там, де сльози капали на п≥сок, зТ€вл€лис€ маленьк≥ кам≥нчики.
∆овтувато-коричнев≥, прозор≥, вони св≥тилис€ на сонц≥. ≤ кожний н≥би питав: Ђ„и не бачило ти, сонечко, мого ёрг≥са?ї ёрате питала про те у в≥тру, дерев, птах≥в. Ќезабаром д≥вчина зникла. Ћюди казали, що п≥шла вона питати у мор€. ј на памТ€ть про цю любов лишилис€ кам≥нчики. ѓх можна знайти ≥ на узбережж€х сучасних р≥чок ≥ мор≥в. ¬они мають назву бурштин.

ƒруз≥, €кщо вам закортить под≥литис€ думкою з теми опов≥данн€ чи спитати щось у автора цих р€дк≥в, пиш≥ть на адресу posnayko-english@niko.kiev.ua


Ќ≥нель ѕознанська - подивитись вс≥ твори

ƒата публикац≥њ: 21.06.2013