ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ѕошук автора    ѕошук твору за назвою

ƒо розд≥лу:  азки й опов≥данн€ ≥з Ђѕ≥знайко в≥д 6ї

 ≥р Ѕуличов

“утекси 1 частина

‘антастична розпов≥дь про д≥вчинку, €ка загубилась на ћарс≥

 

(≤з Д–озпов≥дей про житт€ маленькоњ д≥вчинки в XXI стол≥тт≥, записаних њњ татком)

як € ≥ об≥ц€в јл≥с≥, € вз€в њњ з собою на ћарс, коли полет≥в туди на конференц≥ю. ƒолет≥ли ми майже без пригод. я не дуже добре переношу невагом≥сть ≥ тому намагавс€ не вставати з кр≥сла. јле мо€ донька увесь час пурхала по кораблю, ≥ одного разу мен≥ довелос€ зн≥мати њњ з≥ стел≥ рубки управл≥нн€, бо вона хот≥ла натиснути на червону кнопку, а саме: на кнопку екстреного гальмуванн€. “а п≥лоти на нењ не дуже гн≥валис€.

Ќа ћарс≥ ми огл€нули м≥сто, зТњздили з туристами в пустелю й побували у ¬еликих печерах. јле п≥сл€ цього в мене не було часу п≥клуватис€ про јл≥су, ≥ € в≥ддав њњ на тиждень до ≥нтернату. Ќа ћарс≥ працюЇ багато наших фах≥вц≥в, ≥ марс≥ани допомогли нам побудувати величезний купол дит€чого м≥стечка. ” м≥стечку добре Ц там ростуть справжн≥ земн≥ дерева. ≤нод≥ д≥ти њзд€ть на екскурс≥њ. “од≥ вони од€гають маленьк≥ скафандри ≥ виход€ть вервечкою на вулицю.

 ир Ѕулычев “утексы

“ет€на ѕетр≥вна Ц так звати виховательку Ц сказала, що € можу не турбуватис€. јл≥са теж сказала, щоб € не турбувавс€. ≤ ми попрощалис€ з нею на тиждень. ј на трет≥й день јл≥са зникла.

÷е була просто ун≥кальна под≥€. «а всю ≥стор≥ю ≥нтернату н≥хто з нього не зникав ≥ нав≥ть не губивс€ б≥льш н≥ж на дес€ть хвилин. Ќа ћарс≥ в м≥ст≥ загубитис€ неможливо. ј тим паче земн≥й дитин≥, од€гнен≥й у скафандр. ѕерший-л≥пший марс≥анин приведе њњ назад. ј роботи? ј —лужба безпеки? Ќ≥, загубитис€ на ћарс≥ неможливо. ќднак јл≥са загубилас€.

ѓњ не було вже близько двох годин, коли мене викликали ≥з конференц≥њ ≥ на марс≥анському всюдиход≥-стрибун≥ привезли до ≥нтернату. ¬игл€д у мене був, напевно, розгублений, бо коли € зТ€вивс€ п≥д куполом, ус≥, хто з≥бравс€ там, сп≥вчутливо принишкли.

 ир Ѕулычев тутексы

ј кого там т≥льки не було! ”с≥ викладач≥ й роботи ≥нтернату, дес€ть марс≥ан у скафандрах (њм доводитьс€ од€гати скафандри, коли вони вход€ть п≥д купол, у земне пов≥тр€), зорельотчики, начальник р€тувальник≥в Ќазар€н, археологи...

¬и€вл€Їтьс€, телестанц≥€ м≥ста вже годину, €к через кожн≥ три хвилини передавала пов≥домленн€ про те, що зникла д≥вчинка ≥з «емл≥. ”с≥ в≥деофони ћарса гор≥ли тривожними сигналами. ” марс≥анських школах припинили зан€тт€, ≥ школ€р≥, розд≥лившись на групи, обшукували м≥сто й околиц≥.

«никненн€ јл≥си пом≥тили, щойно њњ група повернулас€ ≥з прогул€нки. ¬≥дтод≥ минуло дв≥ години. ј кисню у њњ скафандр≥ Ц на три години.

я, знаючи свою доньку, запитав, чи огл€нули закутки в самому ≥нтернат≥ та поблизу нього. –аптом вона знайшла марс≥анського богомола ≥ спостер≥гаЇ за ним?..

ћен≥ в≥дпов≥ли, що п≥двал≥в у м≥ст≥ немаЇ, а вс≥ закутки вже обстежен≥ школ€рами й студентами марс≥анського ун≥верситету, €к≥ ц≥ м≥сц€ знають €к своњ пТ€ть пальц≥в. я розгн≥вавс€ на јл≥су. Ќу зв≥сно, зараз вона ≥з безневинним вигл€дом вийде ≥з-за рогу. ј њњ ж повед≥нка накоњла в м≥ст≥ б≥льше лиха, н≥ж п≥щана бура. ”с≥ марс≥ани й ус≥ земл€ни, що живуть у м≥ст≥, облишили своњ справи, поставлено на ноги всю р€тувальну службу. ƒо того ж € неаби€к занепокоњвс€. я в≥дчував, що ц€ њњ пригода н≥ до чого доброго не приведе.

”весь час надходили пов≥домленн€ в≥д пошукових парт≥й.

 ир Ѕулычев тутексы

ДЎкол€р≥ другоњ марс≥анськоњ прог≥мназ≥њ огл€нули стад≥он. јл≥си немаЇУ. Д‘абрика марс≥анських солодощ≥в пов≥домл€Ї, що дитини на њњ територ≥њ не ви€вленоУ.

Дћоже, вона й справд≥ примудрилас€ вибратис€ в пустелю? Ц думав €. Ц ” м≥ст≥ њњ б уже знайшли. јле пустел€... ћарс≥анськ≥ пустел≥ ще до путт€ не вивчен≥, ≥ там можна загубитис€ так, що тебе й через дес€ть рок≥в не знайдуть. јле ж найближч≥ райони пустел≥ вже обстежили на стрибунах-всюдиходах...У

Ц «найшли! Ц вигукнув раптом марс≥анин у синьому х≥тон≥, дивл€чись у кишеньковий телев≥зор.“утексы продовженн€

 ≥р Ѕуличов - подивитись вс≥ твори

ƒата публикац≥њ: 20.01.2012