Пізнайко
До розділу: Підготовка до школи

Завдання для батьків перед 1 Вересня

Напередодні

Незадовго до 1 Вересня познайомте дитину з її вчителем. Відвідайте майбутню класну кімнату, посидьте разом за партою і все роздивіться, прогуляйтеся приміщенням школи і шкільним подвір’ям. Постарайтеся заздалегідь познайомити дитину з декількома її однокласниками. Розкажіть про розклад уроків і час, відведений на заняття, перерви, обід. А головне скажіть – що ви завжди допоможете, що б не сталося.

У день свята

Створіть удома атмосферу свята. Поки дитина ще спить, прикрасьте квартиру повітряними кульками; почепіть сімейну газету, присвячену головному герою урочистої події.

Сьогодні – свято! Тож не псуйте дитині настрій доріканнями та смиканнями: «Не чіпай бант», «Витягни руки з кишень!»

Після школи сходіть, наприклад, до кінотеатру або влаштуйте урочистий обід удома. Однак не переобтяжуйте цей день подіями. Багато вражень і нових людей збуджує нервову систему дитини.

Особливо доречним буде подарунок. Це може бути нова чашка, дитячий журнал (наприклад, «Пізнайко» :)) або іграшка. Подарунок підкреслить важливість нового етапу в житті дитини.

Завжди

Складіть разом із першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Після школи дитині потрібно спочатку обідати, відпочивати, гуляти і тільки потім сідати за уроки.

Не проґавте труднощі, що можуть виникнути у дитини на початковому етапі оволодіння учбовими навичками. Важливо: не порівнюйте свою дитину із сусідськими Іванком чи Марійкою. Кожна дитина розвивається по-своєму. І якщо паличкам у прописі ще далеко до ідеальних, то знайдіть одну більш-менш вдалу – і похваліть дитину.

Порівнюйте свою дитину сьогодні зі своєю дитиною вчора. Не скупіться на похвалу!

Віднині у житті вашої дитини з’явилася людина, не менш авторитетна, ніж ви. Це її вчитель. Поважайте думку першокласника про педагога. Створюйте позитивний образ школи, не дозволяйте собі фраз типу «у школі ніхто з тобою панькатися не буде». Адже зі школою будуть пов’язані 11 років життя вашої дитини.

Навчання – відповідальна праця. Але вступ до школи не повинен позбавляти дитину радості й ігор. У першій половині навчального року не завантажуйте дитину секціями та гуртками – нехай звикне до нового життя. У першокласника має бути вдосталь часу для відпочинку.Дата публикації: 29.08.2017