ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: ѕроблеми вихованн€

 оли звертатис€ до психолога?

ЂЌам порадили звернутис€ до психологаї, Ц жахаютьс€ батьки. Ц Ђјле ж м≥й хлопчик ц≥лком здоровий!ї Ѕагато дорослих вважають, що коли вже п≥шов до психолога Ц то все погано: значить, визнав, що дитина псих≥чно нездорова. “ому бо€тьс€ такого спец≥ал≥ста €к вогню.
—пробуЇмо зТ€сувати, хто такий психолог ≥ коли варто його в≥дв≥дувати. ѕсихолог Ц це спец≥ал≥ст, що отримав психолог≥чну осв≥ту. ѕсихолог≥чна Ц це не медична осв≥та, ≥ тому психолог (на в≥дм≥ну в≥д псих≥атра) не маЇ права виписувати л≥ки. ѕсихолог волод≥Ї такими основними методами, €к консультац≥њ псих≥чно здорових людей (на таких консультац≥€х в≥н може дати рекомендац≥њ), трен≥нги (саме на них ≥ доросл≥, ≥ д≥ти оволод≥вають певними навичками, вчатьс€ розум≥ти причини проблем ≥ складних ситуац≥й та знаходити ≥з них вих≥д). √арний психолог н≥коли не утримуватиме кл≥Їнта п≥д своњм впливом, а навпаки Ц допоможе йому стати повноц≥нною особист≥стю, що здатна самост≥йно приймати р≥шенн€ ≥ йти своњм шл€хом. Ѕо це ≥ Ї головна мета психолог≥чного консультуванн€.

«ан€тт€ психолога з д≥тьми
 оли ж потр≥бно звернутис€ до спец≥ал≥ста? Ќасправд≥ це вир≥шуЇте виключно ви сам≥ Ц батьки. јле €кщо ви в≥дчуваЇте, що не в силах впоратис€ з≥ зм≥нами у повед≥нц≥ вашоњ дитини, тод≥ саме час кликати на допомогу профес≥онала. ¬ам потр≥бна консультац≥€ психолога, €кщо ви пом≥чаЇте, що:
  • дитина в≥дмовл€Їтьс€ слухатис€, хоча ран≥ше була слухн€ною;
  • у нењ з'€вилис€ страхи (страх темр€ви, страх залишитись на самот≥ та ≥нш≥);
  • малюк занадто сором'€зливий, у нього мало друз≥в ≥ в≥н соромитьс€ налагоджувати зв'€зки ≥з однол≥тками;
  • ≥нколи дитина стаЇ драт≥вливою та розлюченою, може раптом зламати ≥грашку, образити чи вдарити когось;
  • малюк не здатен всид≥ти на одному м≥сц≥, йому важко зосередитис€ на тому, що йому розпов≥дають, не доводить до к≥нц€ розпочат≥ справи.
Ќе завадить психолог ≥ перед школою. якщо ви не впевнен≥, що ваша дитина готова до школи, чому б не перев≥рити њњ на Ђм≥цн≥стьї? ” багатьох центрах психолог≥њ Ї спец≥ал≥сти, що допоможуть визначити р≥вень розвитку дитини та ви€вити ступ≥нь њњ готовност≥ до школи. ј це дуже важливий момент, оск≥льки така готовн≥сть Ц це не т≥льки вм≥нн€ читати та писати, розпов≥дати в≥ршики та в≥дгадувати загадки. ÷е ще й вм≥нн€ концентрувати увагу, посидюч≥сть, вм≥нн€ зосередитис€, керувати емоц≥€ми, поводити себе в колектив≥, вм≥нн€ навчатис€, на€вн≥сть потреби у сп≥лкуванн≥, мотивац≥њ до навчанн€, необх≥дного р≥вн€ розвитку пам'€т≥, мисленн€, др≥бноњ моторики рук. ƒит€чий психолог може провести досл≥дженн€ по кожному з цих пункт≥в, знайти слабк≥ м≥сц€ та допомогти дитин≥ дос€гнути б≥льш високих результат≥в. ј це означаЇ, що ваш школ€рик буде менше втомлюватис€ на уроках, навчанн€ не викликатиме у нього негативних емоц≥й, а з однокласниками та друз€ми в≥н швидко знайде сп≥льну мову. ќтже, не варто бо€тис€, Ђщо скажуть людиї, коли в≥дчуваЇте, що вам чи ваш≥й дитин≥ не завадила б допомога психолога. јдже хороший спец≥ал≥ст зможе вказати вам на проблему, вир≥шити, а то й уникнути њњ, а найголовн≥ше, допоможе вам виростити дитину щасливою ≥ впевненою у соб≥.


ƒата публикац≥њ: 16.01.2014