ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу:  орисне дозв≥лл€

як п≥д≥брати домашнього улюбленц€ дл€ дитини. „астина 2 (заключна)

ќтож, ви прийшли до родинного р≥шенн€ завести домашнього улюбленц€. ¬≥таЇмо! ƒослухайтес€ ще до к≥лькох порад.

ѕеред Ђприйн€тт€мї у с≥мТю будь-€коњ тваринки перев≥рте, чи нема, часом, у когось ≥з вашоњ родини алерг≥њ на це створ≥нн€. ƒл€ цього влаштуйте пох≥д у гост≥ до власник≥в аналог≥чноњ тваринки.

Ќе залишайте улюбленц€ наодинц≥ з д≥тьми. ќсобливо попервах ≥ до того ж Ц €кщо цей улюбленець собака чи к≥шка. ћолодш≥ дошк≥льн€та можуть несв≥домо зашкодити тварин≥. ј та ≥нстинктивно захищатиметьс€. “а й тварини, власне, також потребуватимуть вашоњ п≥дтримки при сп≥лкуванн≥ з малюками.

ƒ≥ти

Ќавч≥ть дитину лаг≥дно ставитис€ до улюбленц€. ѕознайомте њњ з правилами безпеки при поводженн≥ з тваринами.
—першу навч≥ть правильно гладити улюбленц€. ѕо€сн≥ть, що тварину не можна щипати, бити, гладити проти шерст≥, хапати за хв≥ст, вуса, пальц€ми л≥зти в оч≥ чи пащу. Ќе варто кричати на вухо зв≥ру.  ≥нологи не рад€ть гладити собаку по голов≥, краще Ц в≥д шињ й по спин≥, по боках. «аборон€Їтьс€ пильно дивитис€ у в≥ч≥ собац≥ (в≥н сприймаЇ це €к ворож≥ нам≥ри), вишк≥р€тис€ (показувати зуби), робити б≥л€ нього р≥зк≥ рухи (замахуватис€ рукою тощо). ” жодному випадку не можна в≥дбирати у собаки його њжу. ¬≥н розц≥нить це €к агрес≥ю ≥ буде захищати своњ права. —л≥дкуйте, аби цуцен€та, €к≥ любл€ть ластитис€, не облизувати обличч€ дитини.
ўодо кот≥в, то Дтехн≥каУ ласки схожа з собачою. ¬≥др≥зн€Їтьс€ тим, що де€к≥ коти не любл€ть, коли њх глад€ть проти шерст≥ та по попереку в д≥л€нц≥ хвоста. ≤ ще не можна брати дорослого кота за загривок.

Ќе забувайте нагадувати, щоб п≥сл€ гри з твариною дитина завжди мила руки! јби домашн≥й улюбленець м≥г в≥дпочивати в≥д уваги малюка, у нього обовТ€зково маЇ бути своЇ м≥сце.

Ќамагайтесь д≥знатис€ €комога б≥льше ≥нформац≥њ про ≥стоту, €ку плануЇте завести. ’оча б дл€ того, аби правильно њњ утримувати. Ќаприклад, мало хто знаЇ, що молоко Ц не властивий дл€ кот≥в продукт. «азвичай воно не засвоюЇтьс€ у них в орган≥зм≥ та може викликати розлад шлунка. ƒе€к≥ коти можуть призвичањтис€ ≥ пити його, але не пост≥йно ≥ лише €к додатковий продукт. ќсновним же напоЇм дл€ котик≥в маЇ бути св≥жа вода.

ƒомашн≥ тваринки в≥д≥грають велику роль у вихованн≥ дитини. ¬они допомагають навчити малюка в≥дпов≥дальност≥, поваз≥. Ќауково доведено, що д≥ти й доросл≥, у €ких Ї тварини, менше п≥ддаютьс€ стресу, менше хвор≥ють на застуду. ¬они б≥льш комун≥кабельн≥ та впевнен≥.  оли людина гладить улюбленц€, це заспокоюЇ.  р≥м того, за статистичними даними, ймов≥рн≥сть алерг≥њ у д≥тей, у €ких Ї домашн≥ тваринки, знижуЇтьс€ на 77 %!

ѕ≥знайко бажаЇ злагоди у ваш≥й родин≥ та слухн€ного ≥ лаг≥дного домашнього улюбленц€!


ƒата публикац≥њ: 02.09.2016