Пізнайко
До розділу: Здоров'я дитини

Чи правильно говорить ваш малюк. Частина 1

За психолого-педагогічною термінологією, це так званий «сенситивний період» для розвитку мовлення, коли організм дитини найбільш чутливий до відповідного впливу із зовнішнього середовища та фізіологічно й психологічно готовий до засвоєння нових знань. Тому в цей час батькам особливо варто слідкувати за тим, щоб дитина опановувала навички і вміння правильно говорити. Дефекти мовлення треба виправляти якомога раніше, аби уникнути проблеми в майбутньому. У питанні, як вчасно розпізнати проблеми з «неслухняним язичком», вам допоможуть поради від логопедів і лікарів. 

Психологи виділяють загалом два типи дітей відповідно до розвитку мовлення: «балакуни» та «мовчуни».

 Перший тип дуже активний, комунікабельний. Такі малюки постійно люблять щось розповідати, запитувати і легко адаптуються до нових умов. «Балакуни» зазвичай раніше за інших своїх одноліток починають говорити.

«Мовчуни», за словами психологів, більш схильні до споглядання. Вони починають говорити пізніше, але їхнє мовлення майже завжди чітке і без дефектів. Головне для таких малюків, щоб їх слухали та розуміли, тому батьки мають бути особливо уважними до слів дітей цього типу.

Визначення, до якого саме типу – «балакунів» чи «мовчунів» –  належить ваша дитина, допоможе виробити оптимальну модель поведінки у процесі спілкування з малюком. Однак якщо у 2–3 роки дитина не заговорила, варто звернутися до логопеда.

Продовження статті читайте за тиждень на нашому сайті у розділі для батьків «Корисне».Дата публикації: 28.02.2017