Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Забави під ялинкою

Особливо на новорічні та різдвяні свята. Тож ми, як „провідні фахівці“, хочемо розповісти про свої улюблені конкурси-ігри до новорічних свят, так би мовити, з перших вуст. Ось тільки проханнячко для батьків – ну не треба нам щовечора  без відпочинку одразу всі ігри пропонувати. Треба якось з перервами! Від них же і втомитися можна. А ось вам гратися з нами – слід обов’язково. Так веселіше! Та й визнайте, бавитися ви не менше за нас любите – еге ж?!

Навіть якщо січень не приніс снігу, це не привід нудьгувати. Ми, малюки, сніжинок намести можемо аж на цілу заметіль! Не вірите? Слухайте рецепт: приготуйте для нас дрібні ватні кульки. Ми ж розпушимо їх, щоб вони були схожі на сніжинки. А потім розважимо вас змаганнями на найлетючішу білу красуню: кожен учасник дмухатиме на свою сніжинку. А виграє той, чия сніжинка найдовше протримається на льоту.

А можна й по-іншому, але теж з ватою. Робимо ватні кульки. Хтось стає із порожнім пакетом навпроти гурту (на відстані 5-6 кроків). І намагається зловити цим пакетом якомога більше кульок, які кидатиме кожен учасник. Сніжки, як ви розумієте, одночасно кидати ми не будемо, а то вже цілий снігопад вийде. Хоча…

Потішать вас і наші „спокійні“ ігри. Наприклад, асоціації. Виграє той, хто скаже найбільше слів, що називають предмети, які пов’язані з новорічними святами та зимою (й, звісно, пояснить, чому!).

А ще до свята треба підготувати й улюблені м’які іграшки! Адже вони будуть головними героями новорічних перегонів. Як це? Запросто: усі ми станемо в коло. Двом учасникам, що стоятимуть навпроти один одного, вручать іграшки (наприклад, мишу і кота). За командою ведучого (який, до речі, може також грати) учасники передаватимуть із рук у руки по колу іграшку: ніби миша „тікає“ від кота, який намагатиметься її „наздогнати“. Й радимо не ловити ґав, адже той, хто не встигне передати мишу, коли її „зловить“ кіт, вибуває з кола. Переможцями стануть ті двоє учасників, що останніми залишаться у колі.

З іграшками можна організувати й іншу добре знайому гру. Називається вона „Тепло – гаряче“! Пам’ятаєте? Ну, це коли за допомогою підказок треба знайти захований предмет. Якщо звучить „тепло“ – це означає, що учасник близько до знахідки, а якщо „холодно“ – навпаки. Тільки домовимося – ми перші ховатимемо іграшку в кімнаті! (Гравцеві, що шукатиме, доведеться вийти.)

А ось для наступного конкурсу, дорогі батьки, вам треба гарно підготуватися. Чого похнюпилися? Ну, добре-добре, хоча б просто запасіться декількома ватманами чи аркушами, намалювавши на них сніговиків. Але без носів! Носи ми будемо робити з пластиліну і приклеювати до ватманів… із зав’язаними очима. Для цього прикріпіть ватмани до стіни або дверей. Вручіть нам пластилінові морквини-носи, зав’яжіть очі й слідкуйте, щоб ми не „заблукали“ на шляху до ватманів. А можете й самі спробувати себе у ролі такого художника, якщо не вірите, що буде весело!

У скарбничці наших улюблених ігор має бути забавка під назвою „Ялинки бувають…“ Ви називаєте нам різні приклади, якими можуть бути ялинки („пухнастими“, „високими“, „зеленими“ тощо) й мимоволі промовляєте якийсь неправильний варіант („квадратними“, „крилатими“). А ми погоджуємося або не погоджуємося з вашими прикладами. Якщо ми не помітимо помилки, то виграєте ви. Але нас не так легко збити з пантелику.  До речі, замість ялинок, можна придумати й багато інших варіантів: „Сніг буває…“,  „Новий рік буває…“

Так, начебто все найважливіше розказали! Тож, дорогі дорослі, вже дуже-дуже чекаємо розваг.

З повагою, ваша малеча : )Дата публикації: 08.01.2014