Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Як розважити дитину в дорозі

Довгоочікувана поїздка на море – подія, безумовно, радісна, як для дітей, так і для зморених роботою батьків. Є лише одна проблема – до моря треба ще доїхати! Для дитини дорога – справжнє випробування. Спека та обмежений простір – не кращі умови для маленького розбишаки, якому важко всидіти на місці й 5 хвилин. Що ж робити, аби

сімейний відпочинок з самого початку видався на славу?

Те, як розважити дитину, перш за все залежить від її віку та обраного виду транспорту. Обізнані батьки знайдуть рішення, як позбутися проблем у дорозі.

Перш за все варто зацікавити дитину самою подорожжю. Детально розкажіть їй, як відбуватиметься поїздка, що нового і цікавого ви побачите. Трохи старших дітей можна ознайомити з історією транспорту, яким плануєте подорожувати.

Хороший варіант дорожніх розваг – словесні ігри. Вони не тільки цікаві, а й корисні, оскільки допомагають розвивати словниковий запас малюка і його вміння висловлювати думки. Ось декілька таких ігор.

«Ланцюжок слів». Запропонуйте дитині вигадати якомога довше речення, поступово додаючи слова, що підходять за змістом. Наприклад, «Василько» – «Школяр Василько» – «Школяр Василько пішов» – «Школяр Василько пішов до лісу»… Переможцем стає той, хто вигадає найдовше і найбільш змістовне речення.

«Хто перший». Якщо ви подорожуєте наземним транспортом, загадайте якийсь предмет, котрий можна побачити за вікном. Переможе той, хто першим його побачить.

«Всезнайко». У цій грі дитині треба згадати якомога більше слів на обрану літеру. Наприклад: «дрова», «двір», «дощ», «дим», «дошка», «двері», «диск» тощо.

«Міста і країни». Ця гра призначена для дітей від 10 років. Принцип простий: кожен учасник називає країну або місто, назва яких починається з літери, на яку закінчилось попереднє слово.

Коли такі ігри надокучать, запропонуйте інший вид розваг. Візьміть із собою улюблені розфарбовки дитини, її альбом для малювання чи розвиваючі ігри. Та в жодному разі не беріть ножиці, гачки для в’язання чи інші травмонебезпечні предмети.

Візьміть блокнот! Запропонуйте дитині відчути себе письменником і написати власне оповідання або вести щоденник подорожі.

Інший варіант – такі всім відомі ігри, як «Хрестики-нулики», «Морський бій», а також складання фігурок із паперу – оригамі.

Дитині, котра добре знає алфавіт, можна запропонувати ігри такого типу:

«Абракадабра». Кожен пише слово, переставляючи в ньому літери. Потрібно здогадатися, яке слово зашифроване.

«Складач». Пишеться слово, і за певний час із літер, що входять до його складу, потрібно придумати і записати якомога більше слів. Потім кожен учасник називає по черзі слово (не повторюючись). Хто назвав останнім – той і виграв.

«Гоночки». На аркуші зошита в клітинку малюється звивиста траса, позначається старт і фініш. Гравці ходять по черзі, проводячи лінію або вздовж кордонів клітинки, або впоперек (але лінія має бути обов’язково прямою). Початкова швидкість – 1 клітинка. З кожним ходом можна змінювати швидкість на одну клітинку або рухатися з попередньою. Максимальна швидкість – 10 клітинок за один хід. При зіткненні зі стіною швидкість падає знову до одиниці. При зіткненні з іншою машиною – швидкість падає в обох. Перемагає той, хто першим дійде до фінішу.

Згаяти час допоможуть й останні досягнення технічного прогресу – PSP, нетбуки, планшети. Завантажте на них улюблені мультфільми, і 1,5–2 години спокою вам забезпечені. Ще один варіант – плеєр з аудіозаписами казок чи пісень.

Гарної поїздки і приємного відпочинку!Дата публикації: 10.09.2012