Пізнайко
До розділу: Підготовка до школи

Як обрати ідеальну школу для дитини

Усі батьки, виховуючи нащадків, постійно стикаються з вибором. Як назвати дитину? Чим годувати? Які чобітки купити? У який садочок віддати? Ну і нарешті, як обрати гарну школу? Звісно, вибір школи – це не тільки визначення майбутнього дитини, а й те, як буде організовано життя всієї родини принаймні наступні 9 років.

А яка вона, гарна школа? Для когось це школа на радянський лад, для інших – сучасна, з охороною, басейном та поглибленим вивченням кількох іноземних мов. Для декого – це індивідуальний підхід та психологічний комфорт дитини, а для когось – жорстка дисципліна та постійний нагляд.

Якщо ви прочитали про школу на форумах (http://www.osvita.com.ua/schools/), опитали своїх знайомих/сусідів/матусь/учнів та вирішили відвідати школу, обов’язково зверніть увагу на таке.

  1. Відстань до школи.

Якщо ви не хочете, аби дитина приходила до школи уже втомленою та змученою, то шлях до місця навчання не повинен займати 15 хв пішки чи 30 хв транспортом.

  1. Перший погляд на школу.

Подивіться, чи є ліхтарі навколо школи, чи працюють вони.

Якщо дитина самостійно ходитиме до школи, то на її шляху не повинно бути нерегульованих переходів через проїжджу частину, вузьких доріжок повз гаражі та інших небезпечних ділянок.

Оцініть стан шкільного стадіону. Там діти не тільки навчатимуться фізичної культури, а й гратимуться під час перерв та після уроків.

  1. Ознайомлення зі школою.

Поспостерігайте за охороною: чи зупиняють незнайомців, чи випускають дітей під час уроків.

Завітайте до їдальні: чим харчують, наскільки чисті прибори, чи миють діти руки, чи пильнують учителі за порядком під час перерв тощо.

Зазирніть до туалету: там мають бути крани із гарячою й холодною водою, двері у кабінках, чистота.

  1. Ознайомтесь із розкладом.

Для 1-х класів 4 уроки на день – норма, якщо більше – дитина втомлюватиметься.

Також поцікавтесь, які гуртки є у школі. Багато батьків хоче, аби дитина відвідувала і танці, і малювання, і музику. Але якщо у школі є ці гуртки, то можна за рік чи два відвідування їх дитиною визначити, що їй подобається, і вже потім обрати щось одне у спецшколі. Дізнайтеся, скільки дітей у класі, на які предмети клас ділиться на групи. Більше 30 дітей у класі – це вже забагато.

  1. Педагогічний склад.

Коли будете спілкуватися з кимось із адміністрації школи, запитуйте все, що вас цікавить. Зверніть увагу на те, як вам відповідають.

Ну і нарешті, час познайомитися з першою вчителькою. Саме від неї залежатиме, чи полюбить ваша дитина навчатися. Якщо ви бачите, що дитині вчителька сподобалася і в них склалися гарні взаємини, то все інше в школі стає не таким вже й важливим.Дата публикації: 16.05.2016