Пізнайко
До розділу: Все для раннього розвитку

Телевізор: дитяча нянька? Частина 2

Поговоримо, як запобігти тому, щоб телевізор не зайняв місце батьків і друзів.

Напевне, знайдуться родини, які зовсім відмовилися від телевізора. Це добре, але просто тікати від „ящика“ нерозумно. Все одно дитина побачить телевізор в гостях або дізнається про нього із розмов з друзями. Тут варто дотримуватися своєї позиції та пояснити її дитині. Донесіть до дитини, що ви вважаєте недоречним витрачати на телевізор час, який можна присвятити читанню, малюванню, прогулянкам, родинним розмовам. І головне – разом обговоріть переваги такого стилю життя, які дитина зможе навести у відповідь на вихваляння однолітків щодо чергового переглянутого мультфільму.

Однак більшість родин все-таки має телевізор. Що ж робити у цьому випадку?

1.  Постежте в першу чергу за собою. Скільки часу ви приділяєте перегляду телепрограм на день, тиждень? Цілком ймовірно, що малюк просто копіює вашу поведінку. Візьміть собі за правило не вмикати телевізор, не визначившись заздалегідь, що саме збираєтесь дивитися.

2. Не залишайте телевізор працювати, коли ви самі зайняті господарством. Для фону, якщо ви не звикли до тиші, ліпше вмикати класичну музику, дитячі пісні, аудіоказки. Тим паче що останні сприяють розвитку творчої уяви малюка, формуванню у нього образного мислення.

2. Введіть заборону на перегляд телевізора під час їжі, сімейних розмов. Причому ця заборона має стосуватися всіх членів родини. Забороняти треба без найменших коливань і сумнівів, оскільки діти дуже чуттєві до них.

3. Дивіться телевізор протягом певного встановленого часу РАЗОМ із малюком. Це дозволить вам бути в курсі дитячих уподобань. А після перегляду дасть можливість обговорити побачене. Спитайте дитину, що і хто саме їй сподобався, чи правильно герой вчинив, про що йшлося в сюжеті. Так, непомітно, не нав’язуючи власної думки, можна прийти до формування у малюка оціночного ставлення до того, що відбувається на екрані.

4. Надайте дитині можливість побільше рухатися, не зупиняйте постійними окриками «Не бігай», «Не заважай», «Не стрибай», «Посидь».

5. Залучайте дошкільня до домашньої роботи: дозволяйте витирати пил, мити овочі, підмітати підлогу. Організовуйте творчі заняття, рухливі ігри, співайте з дитиною, малюйте, робіть аплікації, оригамі, ліпіть із пластиліну й тіста. Згодом він зможе робити все це самостійно.

Одним словом, телевізор має право на існування у житті дітей. Просто батькам слід пам’ятати про чітку дозованість цього виду дозвілля і не надавати «ящику» ролі вихователя і няні вашої рідної дитини.Дата публикації: 19.12.2013