Пізнайко
До розділу: Все для раннього розвитку

Ранній розвиток Дитини: найбільші міфи

РАННІЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ: НАЙБІЛЬШІ МІФИ         

    Щойно малюк з'явився на світ, а може, і раніше, батьки починають замислюватися над тим, коли, як та яким чином починати навчання з дитиною. Ранній розвиток дітей обговорюється спеціалістами-педагогами й батьками дуже активно. Але у великій кількості інформації легко заплутатися. Саме тому ми вирішили зупинитися на основних міфах, які сформувалися щодо раннього розвитку дитини. Спробуймо підтвердити або розвінчати їх.

Ранній розвиток = шкільна програма з пелюшок

Аж ніяк! Основне завдання раннього розвитку - не отримати академічні знання, а створити умови, які допоможуть розкрити внутрішній природний потенціал дитини: розвити сенсорику (сприйняття навколишнього середовища органами чуття), пам'ять, координацію в просторі, закласти основу фізичного та психологічного здоров'я. Як це здійснити? Просто! Достатньо лише допомогти дитині пізнавати світ в активній грі. Наприклад, вивчення літер чи фігур малюк може поєднати з малюванням крейдою. Достатньо виготовити відповідні трафарети із цупкого паперу чи картону (на аркуші намалюйте „товстеньку" літеру, цифру тощо. Канцелярським ножем виріжте її серединку, аби залишився лише наскрізний отвір із її формою. Трафарет готовий!) Дитина із задоволенням буде зафарбовувати ці трафарети кольоровою крейдою на асфальті. Крім того, літери, цифри, кольори можна впізнавати в навколишніх предметах: наприклад, яблуко схоже на „О", а качка на ставку - точнісінько як „двійка". Чи не так?

Саме це ази раннього розвитку дитини, що сприяють усебічному й гармонійному розвитку малюка.

Необхідні складні розвивальні іграшки

Існує переконання, що дошкільнятко потребує складних розвивальних забавлянок для стимуляції роботи мозку.

Наукові підтвердження, що та чи інша хитромудра іграшка сама по собі зробила дитину розумнішою, відсутні. Вочевидь, придбати готову іграшку простіше й легше. Проте виготовлення забавок, матеріалів для занять із підручних засобів не гірше, а інколи й безпечніше!

Так, пропонуємо зробити домашній пластилін. Вам знадобляться: 1 склянка борошна, півсклянки солі, 6 столових ложок лимонного соку, вода, 1 столова ложка олії, а також кольорові харчові барвники. Налийте у склянку 6 столових ложок лимонного соку. Сюди ж додайте води, щоб вийшла повна склянка. Змішайте окремо борошно й сіль, а потім - і всі підготовлені інгредієнти, додаючи олію. Розлийте суміш в одноразові стаканчики. Додайте в кожен стаканчик барвник певного кольору (порошок або рідину). Чим більше барвника, тим більше інтенсивність кольору. Знову перемішайте.

Вміст одного стаканчика (суміші одного кольору) вилийте на сковорідку з антипригарним покриттям. На найменшому вогні активно вимішуйте, поки суміш не загусне. Готову грудку відкладіть. Висипте на сковорідку суміш із чергового стаканчика. Повторіть ту саму процедуру. Коли всі грудки пластиліну будуть готові й охолонуть, ще раз гарненько вимішайте їх. До цього процесу вже можна долучити й дитину. Роботу над екопластиліном завершено! Зберігати його краще в пластикових пакетах (грудку кожного кольору окремо) у холодильнику. Ну як ідейка, цікаво? А уявіть, у якому захопленні буде дитина, коли гратиметься пластиліном, створеним власноруч!

Тож ранній розвиток - не стільки спеціальні іграшки, скільки ваше безпосереднє спілкування з малюком і створення стимулюючого середовища для нього.

Ранній розвиток перевантажує мозок дитини

Мозок має таку особливість: коли йому не вистачає сил, він відмовляється сприймати „зайву" інформацію. Втомлений малюк не буде змушувати себе розглядати картинки чи сторінки, він переключиться на щось інше. За таких обставин не змушуйте малюка до навчання. Створіть для дитини куточок, де б знаходилися різні розвивальні іграшки, за допомогою яких можна легко змінити вид діяльності (зона із журналами, книгами, іграшками, м'ячиками тощо).

До того ж перепочити допоможуть цікаві експерименти, які можна провести разом із дитиною. Одним із найулюбленіших таких дослідів є „Кольоровий вибух". Налийте в глибоку одноразову тарілку молока. За допомогою пензля додайте кілька крапельок різнокольорової фарби (використовуйте гуаш чи акрил або ж харчові барвники). Фарба не змішується з молоком й утворює неймовірні візерунки чи навіть фігури. А тепер візьміть ватну паличку й одним кінцем змочіть її в засобі для миття посуду. Нехай малюк доторкнеться до поверхні молока цим кінцем палички. Ви побачите справжнє диво: фарби танцюватимуть у молоці!

Ну що, відпочили? Тоді рухаймося до наступного міфуJ

Проблеми з мовленням можна перерости

Звісно ж, серед малюків-дошкільнят є так звані „мовчуни" та „балакуни". Останні зазвичай починають говорити раніше за своїх однолітків. Водночас „мовчуни" більш схильні до споглядання й починають говорити пізніше, проте майже завжди без дефектів і чітко. Однак, незважаючи на ці типи, якщо у вас виникли сумніви щодо розвитку мовлення в малюка: чи то дитина в молодшому дошкільному віці не показує частин тіла, її ніхто не розуміє, крім рідних, вона не називає свого імені; або ж старше дошкільнятко не вимовляє шиплячих чи звуків [л], [р] - обов'язково зверніться до логопеда! Його консультації цілком доступні! Крім того, не заспокоюйте себе помилковим твердженням, що нібито молодша дитина в родині починає говорити пізніше. Це абсолютний стереотип.

Звісно, існує ще багато міфів у вихованні малюків. Ми торкнулися найпоширеніших. Сподіваємося, наші коментарі допоможуть вам краще зрозуміти принципи раннього розвитку дітей і правильно організувати процес навчання вашої крихітки.

Матеріали надано сімейним центром „Азбука для батьків".

http://www.roditeli.ua.

тел. (044)331-18-06, (067)-240-99-91

Сімейний центр „Азбука для батьків" пропонує активний розвиток дитини віком від 6 місяців. Ефективний, коректний ранній розвиток дитини забезпечують заняття, бебі-фітнес із досвідченими педагогами та тренерами, за необхідності - своєчасна консультація спеціаліста (педіатра, логопеда та ін.). Запрошуємо й ваших діток набути нових знань, умінь, навичок із цікавістю, задоволенням і користю!Дата публикації: 11.10.2016