Пізнайко
До розділу: Здоров'я дитини

Щеплення – «ЗА» чи «ПРОТИ»?

Ось що думають з цього приводу БАТЬКИ:

МИ – « ЗА»

«…Я своїй доньці зробила всі потрібні щеплення. Переносила вона їх добре. Якщо ваше дитя здорове, то краще зробити.

Вакцинація – єдиний спосіб уберегти дитину від смертельно небезпечних або дуже серйозних захворювань, що погано піддаються лікуванню…
Перші два роки життя вважаються ідеальним періодом для щеплень: імунна система в стані правильно відреагувати на всі призначені ін'єкції виробленням необхідних захисних антитіл.
У мене є приклади, коли щеплення не встигли, не захотіли або за станом здоров'я не змогли вчасно зробити, а потім мали наслідки». (polina, форум)

МИ – « ПРОТИ»

«Я своїй доньці щеплення не роблю, зробили в лікарні тільки БЦЖ. Не роблю з таких причин: неякісна вакцина; не кажуть, хто виробник вакцини; щеплення треба робити в строки, а не так, як у нас люблять; перед щепленням повинен оглядати лікар-імунолог, а в нас хто це робить (медсестра або педіатр, які лише дві лекції прослухали про імунну систему); знайомі лікарі не радять робити, своїм дітям вони не роблять… Та, найстрашніше, що ніхто не несе відповідальності… ще й залякують, що без щеплень у дитсадок і в школу не візьмуть». (Ольга, форум)

Запрошуємо батьків і ВСІХ небайдужих приєднатися до обговорення цієї теми на форумі Пізнайка
/forum/viewtopic.php?f=19&t=547

Думка лікаря алерголога-імунолога

Щеплення призначені для того, щоб людина, потрапляючи до епідеміологічної зони, не захворіла на тяжке інфекційне захворювання. Якщо у пацієнта немає щеплення, то ймовірність захворіти підвищується у нього в десятки разів! До речі, деякі захворювання надзвичайно важко вчасно розпізнати, і наслідки можуть бути дуже і дуже сумними. Тому вакцинація – це необхідний захід.

Іноді щеплення дають негативні результати. Після вакцинації людина відчуває слабкість, розбитість, ломоту в кістках, головний біль, у неї піднімається температура. Тому перш ніж зробити щеплення, необхідно проконсультуватися з лікарем-імунологом.

Якщо у дитини проблеми з імунним статусом, організм може неправильно відреагувати на вакцинацію. У кращому разі, організм її просто не «запам'ятає» і, потрапивши до епідзони, дитина, у якої є щеплення, матиме такі самі шанси занедужати, як і дитина, у котрої щеплення немає.

Одначе буває й так, що після щеплення погіршується імунітет, знижується загальна опірність організму. Якщо в дитини є хронічні захворювання, наприклад гастрит, панкреатит, холецистит, то деякі внутрішні органи в неї хронічно запалені й можуть погано відреагувати на вакцинацію. Лікар має чітко знати, наскільки до цього щеплення пацієнт буде сприйнятливий. Крім того, потрібно бути дуже обережними з дітьми, у яких були родові травми; з дітками, які народилися недоношеними; а також з алергіками й астматиками. Таким дітям профілактичні щеплення роблять за індивідуальним календарем, і лише за направленням дитячого імунолога
Ірина Вітковська, алерголог-імунолог Центральної поліклініки СБУ

Пам'ятка батькам

Щеплення – справа дуже відповідальна. Пам'ятайте, що робити щеплення можна лише цілком здоровим дітям!

1. Разом з лікарем треба вирішити питання про терміни: щеплення роблять лише через місяць після видужання, а також у стані стійкої ремісії при хронічних захворюваннях.

2. Перед щепленням отримайте призначення лікаря після спеціального обстеження.

Переконаєтеся, що щеплення призначається дитині відповідно до Національного календаря щеплень або за епідеміологічними показаннями.

3. Попросіть в лікаря інструкцію до вакцини, переконайтеся, що матеріал для щеплення не прострочений і затверджений Міністерством охорони здоров'я України. Ознайомтеся з показаннями, протипоказаннями й побічними ефектами.

4. Вимагайте сертифікат на вакцину: якщо він гербовий, то Міністерство охорони здоров’я гарантує відшкодування можливого збитку здоров'ю, якщо ні, то всі претензії лише до фірми – виробника вакцини. Переконайтеся, що написи на ампулі й коробці з вакциною співпадають.

5. Після щеплення спостерігайте за дитиною: якщо буде реакція, зверніться до того ж лікаря, який робив щеплення. Слідкуйте, щоб усі ускладнення були зафіксовані в медичній карті.

6. Напишіть заяву про те, щоб без вашої згоди й присутності дитині щеплень не робили. Простежте, щоб заява була вклеєна в медичну картку, і кожне щеплення фіксувалося.

Нехай ваша дитина росте здоровою і щасливою!

Корисні посилання:

Законодавство

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=4004-12

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1645-14

При створенні статті використано матеріали із сайта http://edinstvennaya.ua/view/2266/Дата публикації: 07.09.2012