Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Великодні забавки

У Великдень християни святкують Воскресіння Ісуса Христа. Після урочистої служби в церкві та освячення великодніх кошиків уся родина збирається за столом, аби привітати один одного словами: «Христос Воскрес!», «Воістину Воскрес!»

А після святкової трапези можна розважитись, граючись у великодні забавки.

«Цілісіньке яєчко»

Старовинна забавка. Гравці стукають однією крашанкою по крашанці суперника. Яйце тріснуло – програв. Лишилося цілісіньким – виграв!

«Шукачі яєць»

Заздалегідь роблять хованки з пасхальними яйцями (це можуть бути також картонні та пластикові яйця із сюрпризами). По команді гравці шукають яйця. За відведений час потрібно знайти якомога більше яєць. Таким чином гості отримують великодні подарунки — писанки та крашанки.«Потягни за ниточку»

До схованого яйця прив’язують мотузку й протягують її через кімнату, обмотуючи різні речі, аби створити «павутиння». Коли гравець знайде кінець цієї мотузки, дістанеться й до подарунка. Можна використовувати мотузки або нитки різних кольорів.

«Знайди яйце»

Усі гравці виходять із кімнати, крім ведучого, який ховає яйце абикуди, але так, щоби його було видно. Гравці заходять у кімнату й поглядом шукають яйце. Хто побачив схованку, мовчки сідає. Той, хто за відведений час (наприклад, три хвилини) не знайшов яйця, — сплачує фант.

«Катання яєць»

На підлозі або на землі розкласти ковдру, на якій розмістити маленькі сувеніри, іграшки, крашанки тощо. З одного боку ковдри підготувати гірку, по якій скочуватимуться яйця.

Діти по черзі котять яйце-битку по гірці-жолобу. Виграш — це той предмет, якого торкнулася битка.

«Яйце під шапкою»

Потрібно стільки шапок, скільки гравців братиме участь у грі. Усі гравці відвертаються, а ведучий ховає яйце під однією із шапок. По черзі гравці відгадують, під якою шапкою знаходиться схованка, показуючи пальцем на будь-яку шапку. Виграє та стає ведучим той, хто відгадав.

«Сюрприз у яйці»

Слід у яйці проколоти голкою два отвори з обох боків і видути вміст зі шкаралупи. Потім розфарбувати яйце. Відрізати тоненьку смужку папірця, на якому написати побажання. Скрутити послання в тоненьку трубочку й помістити в яйце через отвір у шкаралупі.

Подарунок готовий!Дата публикації: 07.04.2017