Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Незвичайне малювання з дітьми

Вчимося сворювати фон

Зазвичай діти малюють на білому папері. Так яскравіше. Так швидше. Однак деякі сюжети вимагають фону. І, треба сказати, на зробленому заздалегідь фоні краще виглядають усі дитячі роботи. Добре, якщо малюк самостійно вирішуватиме, коли потрібен фон, а коли – просто білий папір. Багато дітей роблять фон пензликом, до того ж звичайним, маленьким. Виходить довго і нерівно. Діти нервуються. У той же час є простий і надійний спосіб: робити фон ватою або шматком поролону, змоченими у воді та фарбі.

«Ляпкографія»

Запропонуйте дитині намалювати калюжі та краплі дощу ляпками. Нехай спершу вмочить пензлик у воду, а потім у фарбу. Повністю просочений фарбою і водою пензлик підносимо, не витираючи, до місця, де хочемо поставити ляпку. І легенько струшуємо краплю фарби. Виходить ляпка. Таким чином дитина може не тільки малювати калюжі та краплі, а й створювати окремі малюнки. Дозвольте дитині творити!

«Мальовнича» нитка

За допомогою цього методу можна розфарбовувати великі об’єкти. Візьміть нитку і, тримаючи її за кінчики, протягніть по фарбі (щоб промокла). Потім виберіть місце, яке хочете зафарбувати. Один кінчик нитки міцно притисніть до малюнка. Іншим починайте водити по аркушу вправо-вліво.

Крапковий малюнок

Дитині подобається усе незвичне. Тож навчіть її прийому малювання крапками. Візьміть фломастер чи олівець, поставте перпендикулярно до аркуша і починайте «крапкувати». Проте краще за все виходять крапкові малюнки фарбами. Ось як це зробити. Сірник, очищений від сірки, щільно обмотайте невеликим клаптем вати і занурте у густу фарбу (можна скористатися і вже готовою ватною паличкою). Принцип нанесення крапок фарбою такий самий, як і олівцем. Головне, відразу ж зацікавити дитину, а потім обговорити з нею, які предмети краще за все малювати крапочками.

«Чарівне» зображення

Восковою свічкою на білому папері намалюйте зображення (ялинку, будиночок і навіть цілий сюжет). Потім на весь аркуш пензликом, а краще ватою чи поролоном, нехай малюк нанесе фарбу. Завдяки тому, що фарба не лягає на масне зображення свічкою, малюнок ніби раптово з’явиться перед очима. Такий самий ефект можна отримати, наносячи зображення канцелярським клеєм або шматком мила. Підготуйте для дитини декілька таких «чарівних аркушів», і вона із захватом їх «розфарбовуватиме», аби чимшвидше дізнатися, що ж там з’явиться.
Не останню роль відіграє підбір фону до зображення. Наприклад, намальованого свічкою сніговика краще покрити блакитною фарбою, а човник – зеленою.

«Листкові» колажі

Переберіть з дитиною старі листівки. Навчіть її вирізати потрібні образи і наклеювати на малюнок (відповідно до сюжету). Яскраве фабричне зображення предметів і явищ додасть навіть найпростішому малюнку цілком художнього оздоблення.

Зображення із тканини

Дівчатка обожнюють гратися із клаптиками тканини. Вони їх «перуть», «прасують», пеленають ними ляльок. Утім, тканина чудово підходить ще й для виготовлення колажів. Ось, наприклад, на тканині зображено квіти. Виріжте їх по контуру, наклейте на папір і намалюйте під ними стіл або вазу. Виходить об’ємне барвисте зображення. Бувають тканини, які можна «перетворити» на будиночок або шерсть тварини. Дозвольте дитині фантазувати і будьте певні – вона неабияк здивує вас.

Аплікація із листя і квітів

За допомогою цієї техніки можна оздобити малюнок різнокольоровими частинками засушених квітучих рослин і листя дерев. Зібрані листя й квіти засушіть, обережно прогладивши негарячою праскою через папір або поклавши на деякий час у книгу. Наріжте засушені рослини різних кольорів великими частинами. Розкладіть окремими купками за кольорами. Нехай дитина змащує деталі малюнка клеєм і прикладає частинки висушених рослин. Це дасть малюку змогу комбінувати різні види листя і квітів за кольором і за формою, а також створювати нові (незвичні) рослини.

Аплікація з насіння

За допомогою різноманітних насінин (з клена, ясеня, акації, кавунів, гарбузів, яблук, соняшника тощо) викладіть разом з дитиною орнамент чи елемент малюнка. Орнамент викладіть більшими насінинами, а такими дрібними, як, наприклад, мак, обсипте якийсь предмет на малюнку. Краще, коли насіння буде якомога більше, аби дитина могла вибрати. Нехай змащує деталі малюнка клеєм і акуратно викладає насіння. Коли аплікація висохне, можна запропонувати дитині розфарбувати кожну насінину.

Додаємо оригамі

Складіть за допомогою техніки оригамі, приміром, жирафа. Розфарбуйте його та вклейте у композицію. Зробіть із дитиною цілу родину жирафів. Таким же чином на малюнку можна „поселити“ слонів, крокодилів і різних пташок. Під час майстрування оригамі у дитини розвивається не лише дрібна моторика рук, а й відчуття форми, просторове мислення й творчі здібності.Дата публикації: 13.04.2017