Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Геокешинг, або Пошуки скарбів

Геокешинг – дослівно «створення географічних тайників» (від англ. geocaching, geo – скорочення від слова «географія», cache – «тайник»).

Геокешинг

Дитинство, мабуть, жодної людини не минуло без мрій про пошуки скарбів піратів або шейхів. Було заведено ховати свої нехитрі дитячі коштовності, закопуючи їх у землю під шматок прозорого скла. Потім головним завданням ставало позначити місце сховки так, щоб самому відшукати, а інші щоб не помітили.

Відтоді думки та мрії пішли вперед, технології – за ними. 2000 року налагодилась точність роботи GPS-технологій, які до цього дещо некоректно передавали координати. А вслід за цим в Америці започаткувався рух геокешинг, який згодом став міжнародним. І сьогодні кожен може стати безстрашним дослідником і шукачем скарбів.

Що треба зробити, аби стати геокешером

Обзавестися приймачем GPS, який може бути вбудований у мобільний телефон, смартфон або кишеньковий персональний комп’ютер. Зареєструватися на сайті geocaching.su. Вибрати країну та область, у якій ви проживаєте. Обрати тайник, до якого ви прямуватимете чи повз який проїжджатимете під час мандрівки. У цьому вам допоможе список або карта на сайті.

Які бувають тайники

Геокешинг

Здебільшого тайники створюються поблизу архітектурних, культурних або історичних об’єктів. Тому пошук буде не лише цікавим, а й корисним і для вас, і для вашого юного розвідника. Тайники поділяються на такі, які можна відшуковувати впродовж цілого року, і такі, які не можна відкривати взимку. Також бувають реальні та віртуальні тайники. Діставшись віртуальної сховки, гравець дізнається запитання із блокнота, що там захований. Дати відповідь на таке запитання можна, лише насправді відвідавши місце тайника. Відповідь на запитання потрібно надсилати авторові сховки через мережу Інтернет.

А ось реальні тайники, на думку Пізнайка, цікавіші, оскільки саме в них зберігаються контейнери чи капсули з різноманітним начинням – скарбами. До скарбів зазвичай відносять усілякий цікавий дріб’язок: невеликі іграшки, значки, марки, іноземні монетки чи купюри, наліпки, магніти… Загалом, усе, що довго не псується та має хоч якусь цінність з точки зору шукачів скарбів. Забравши якийсь скарб собі, треба взамін покласти у тайник інший скарб, не менший за своєю цінністю. Також разом зі скарбом у контейнері зазвичай зберігається ще й блокнот. У ньому гравці, що знаходять тайник, мають зробити відповідний запис: хто і коли у черговий раз відкрив скарб, що взяв і що поклав натомість.

Геокешинг

В Україні наразі існує вже 1911 діючих тайників по всіх областях. З них, звісно, більшість розташована у Криму – 720. Також багатенько місць, де можна відчути себе вправним шукачем скарбів, є у Київській, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях (більше ніж 100 сховок у кожній). Кількість тайників невпинно зростає, адже до цієї забавки долучається все більше й більше учасників. Долучаймося й ми! Батьки, кличте своїх дітей у пошукові експедиції! Разом вам це неодмінно сподобається.Дата публикації: 28.11.2012