Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Безпека дитини в автомобілі. Частина 1

Готуючи номер про правила дорожнього руху, Пізнайко не міг обійти такого важливого питання, як правила безпеки при перевезенні дітей в автомобілі. Отож, поїхали!

Про факт перебування дітей в машині радимо проінформувати знаком «Діти в авто!». Так, ймовірність проблиску свідомості водіїв-відчайдухів стане значно вищою, і це позитивно вплине на їхню поведінку за кермом.

Не перевозьте дітей до 12 років без спеціальних утримуючих пристроїв. По-перше, це заборонено законодавством, а по-друге – здоровим глуздом. Безліч креш-тестів і реальних ситуацій довели помилковість такого «транспортування». Дітей не можна садити не лише на переднє сидіння, а й, без спеціального захисту, на заднє. Особливо забороняється перевозити малюків на руках або на колінах.

Головними аргументами цього правила є поняття ваги та фізіологічних особливостей тіла дитини. При зіткненні вага тіла за лічені секунди збільшується в десятки разів. Дитина 25 кг при зіткненні на швидкості 60 км/год відчуватиме навантаження, еквівалентне до тонни. За таких обставин утримати її на руках просто неможливо. Крім того, сильне навантаження на шийні хребці малюка в момент удару робить це місце більш ніж просто вразливим.

Й не менш важливо: не забувайте, що вага інших пасажирів у салоні теж збільшується. Збільшена вага непристебнутого пасажира, що тримає малюка на руках, за інерцією спрямована вперед й навалюється на дитину. Поранити також може й пасажир, що непристебнутий сидить збоку (його може кинути вбік на дитину). Проконтролюйте, аби всі пасажири були пристебнуті!

Користуйтеся спеціальними автокріслами, автолюльками, «сидушками» тощо. Статистика свідчить – спеціальні утримуючі засоби для перевезення дітей знижують кількість летальних випадків при ДТП на 54 %, а травмування – на 70 %. Засоби необхідно обирати відповідно до віку та маси дитини. Важливо також при придбанні проконсультуватися, як правильно встановити крісло в машині (зокрема, яким боком до напрямку руху) та як садити й фіксувати в ньому дитину. Якщо доводиться купувати захисне обладнання, що вже раніше використовувалися, – перевірте його кріплення та комплектуючі. Вони можуть бути пошкоджені, а для того щоб крісло захищало, справність усіх його елементів обов’язкова.

Не можна пристібати дітей звичайними машинними пасками. Адже ці засоби призначено для пасажирів, вищих за 140 см. Пасок проходитиме на рівні шиї дитини, що дуже небезпечно.Дата публикації: 11.08.2014
Читайте также: