Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Безпечний відпочинок на морі з дітьми

Літо… Море… Що може бути краще?! Це можливість «запастися» таким необхідним для малюків вітаміном D і подихати цілющим морським повітрям. А що вже казати про щирий дитячий захват від морських пригод! Як зробити відпочинок на морі вдалим?

Підготовка

На стадії планування поїздки на море з дитиною не зайвим буде навідатися до хорошого педіатра. Саме він підкаже, куди краще їхати, зважаючи на загартованість організму саме вашого малюка. До речі, лікарі не радять лаштуватися в дорогу з крихітками до 3 місяців. Для них це неабиякий стрес.

Найкращий час для поїздки – міжсезоння. Це кінець весни – початок літа або «оксамитовий сезон» (кінець літа – початок осені): в цей час не така велика спека і вже немає буйного цвітіння південної рослинності – збудника алергії. Не треба забувати й про важливий фактор акліматизації. У дітей вона може тривати понад 10 днів. Тому бажано перебувати з малюками на морі на менше 3 тижнів, аби після адаптації мати достатньо часу для оздоровлення організму. Краще, аби різниця у часі між місцем відпочинку й домом не перебільшувала 2 годин. Це допоможе зберегти звичний режим дня.

Діти

На пляжі

Діставшись довгоочікуваного моря – не поспішайте постійно ніжитися з малюком серед морських хвиль. Перші три дні краще взагалі утримати дитину від плавання та купання у морі. Максимум – дозволити намочити ніжки. Коли день купання настане – не дозволяйте дитині з розгону бігти у воду, тільки-но ви прийшли на пляж. Це дозволить уникнути різкого перепаду температур.

Основне правило безпеки дитини на воді: дорослі мають слідкувати за малюком (до речі, за офіційними правилами на воді потребують контролю дорослих діти аж до 16 років!). Дітей до 1 року тримайте у воді виключно на руках. Температура для плавання має бути не меншою 18 градусів (при температурі повітря 20–25 градусів). Не бажано лізти у воду раніше ніж через 1–1,5 години після їжі. Щоб уникнути переохолодження, перебування дітей у воді краще лімітувати 10 хвилинами при кожному купанні. Після купання у морі малюка треба вимити у прісній воді та витерти насухо.

Діти

При виборі місця купання та прийому сонячних ванн приготуйтеся сказати суворе «ні» так званим «диким» пляжам, які абсолютно не підготовлені для відпочинку. Крім того, слід врахувати, що ймовірність згоріти на піщаному пляжі набагато менша, ніж на гальковому. Це пов’язано з інтенсивним відбиванням сонячних променів галькою, що створює ефект тисячі сонячних зайчиків. Слідкуйте, щоб малюк не бігав босоніж по гальці – вона дуже сильно нагрівається. Години перебування з дитиною на пляжі: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 20:00.

У пляжній сумці матусі повинно бути:
  • Дитячий сонцезахисний крем з ультрафіолетовим фільтром не менше, ніж 40 одиниць. Наносьте його після кожного купання та лише на суху шкіру. Змащуйте кремом і вушка, яким найчастіше дістається від сонця.
  • Плавальні засоби (круги, нарукавники), плавальні шапочки та окуляри для пірнання.
  • Засоби від комах, що нерідко надокучають на відпочинку.
  • Пляжні забавки: різноманітні пасочки, відерця та лопатки, надувний м’яч тощо.
  • Стане у пригоді й «Пізнайко від 2 до 6» – для приємного відпочинку під парасолькою.
  • Декілька пляшок негазованої води для пиття. Можна додати у неї лимон для кращого втамування спраги.
  • Сонцезахисні окуляри та панамки. За словами окулістів, 40 хвилин перебування дитячих оченят під сонцем без захисту прирівнюється до двогодинного перегляду телевізора. Сонцезахисні окуляри вловлюють до 98 % ультрафіолетових променів. Але до вибору окулярів слід підійти дуже відповідально: часто-густо дешеві окуляри зі «стихійних ринків» наносять тільки шкоду очам. Перед купівлею проконсультуйтеся з офтальмологом. Загалом окулісти вважають, що сонцезахисні окуляри краще купувати старшим дошкільнятам. Альтернативою для малюків стане панамка з великими крисами.
  • Рушник, пляжний килимок і змінний одяг. Краще, аби одяг був із натуральної тканини, оскільки вона пропускає лише до 1 % ультрафіолетових променів. Одяг має бути світлим та не обтягувати дитину й не обмежувати її рухів.
  • Вологі серветки (не спиртові та з нейтральним pH). З маленьким морським дослідником вони точно не залежаться у сумці.
  • Підкріпитися на пляжі краще фруктами, здобними сухариками, галетним печивом. Вони втамують голод, не зашкодять обідньому апетиту і не викличуть сонливості. Та ще й стануть гарною альтернативою сумнівному пляжному асортименту кіосків.

Пляжна

Відпочинок на морі з малюком – це не лише щоденні розваги на пляжі. Деякі дні можна присвятити прогулянці парком або набережною, відвідати екскурсію чи дельфінарій.


Дата публикації: 13.06.2016