ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу:  орисне дозв≥лл€

”ра! Ќарешт≥ л≥тн≥ кан≥кули!

„астина 2.
ѓдемо в таб≥р!

÷е може бути оздоровчий, спортивний, навчальний, туристичний, трудовий (дл€ п≥дл≥тк≥в) або проф≥льний таб≥р.

ƒо самост≥йного в≥дпочинку дитину потр≥бно готувати завчасно. ”перше в таб≥р Ч стрес дл€ батьк≥в ≥ незвична ситуац≥€ дл€ дитини. јдже в≥дрив в≥д батьк≥в Ч перший крок до самост≥йност≥. ÷е чудова нагода дати дитин≥ певну свободу, в≥дчути особисте Ђяї. ¬она отримаЇ навички сп≥лкуванн€ з новими друз€ми, роботи в команд≥, в≥дпов≥дальност≥ за своњ вчинки.

якщо дитина в родин≥ одна й не мала досв≥ду житт€ та сп≥лкуванн€ з братами або сестрами, уперше њхати до табору краще у в≥ц≥ 10Ч11 рок≥в, коли у нењ зТ€вл€Їтьс€ усв≥домлене прагненн€ до незалежност≥. ѕершу подорож не рекомендуЇтьс€ планувати б≥льш н≥ж на 10Ч14 дн≥в.  раще, €кщо таб≥р розташований недалеко в≥д р≥дноњ дом≥вки. ” такому раз≥ психолог≥чно й дитина, ≥ батьки почуватимутьс€ спок≥йн≥ше (у будь-€кий момент можна в≥дв≥дати дитину). ѕеред в≥дТњздом обовТ€зково обговор≥ть ≥з дитиною, €к њй потр≥бно д≥€ти в р≥зних ситуац≥€х, до кого звертатис€ з питанн€ми або за допомогою.

ƒобре, коли дитина в≥дкрита до сп≥лкуванн€ й легко знаходить сп≥льну мову з новими людьми. якщо ж дитина замкнута, соромТ€злива, краще њхати разом ≥з другом. “ак њй набагато легше буде адаптуватис€ до нових умов, а це важливо дл€ комфортного психолог≥чного перебуванн€ дитини в табор≥. ћоже статис€, що дитина п≥сл€ перших дн≥в проситиме вас забрати њњ додому. Ќе посп≥шайте. ѕоговор≥ть ≥з нею, зТ€суйте причину, п≥дтримайте њњ, домовтес€ про час наступного Ђсеансуї сп≥лкуванн€. ћожливо, через к≥лька дн≥в настр≥й зм≥нитьс€, дитина зац≥кавитьс€ в≥дпочинком.

јби дитина почувала себе самост≥йною та незалежною, завчасно привч≥ть њњ прибирати пост≥ль, складати од€г, чистити зуби. “од≥ правила табору не викличуть значних ускладнень.

ћайте дов≥ру до своњх д≥тей, в≥дпускайте њх в≥д себе. ƒл€ розвитку необх≥дно набувати досв≥д у прийн€тт≥ самост≥йних р≥шень. “од≥ д≥тей можна в≥дпускати з≥ спок≥йним серцем не лише до табору, а й у доросле житт€.

ƒал≥ будеЕƒата публикац≥њ: 05.07.2016