Пізнайко
До розділу: Корисне дозвілля

Ура! Нарешті літні канікули!

Частина 2.
Їдемо в табір!

Це може бути оздоровчий, спортивний, навчальний, туристичний, трудовий (для підлітків) або профільний табір.

До самостійного відпочинку дитину потрібно готувати завчасно. Уперше в табір — стрес для батьків і незвична ситуація для дитини. Адже відрив від батьків — перший крок до самостійності. Це чудова нагода дати дитині певну свободу, відчути особисте «Я». Вона отримає навички спілкування з новими друзями, роботи в команді, відповідальності за свої вчинки.

Якщо дитина в родині одна й не мала досвіду життя та спілкування з братами або сестрами, уперше їхати до табору краще у віці 10—11 років, коли у неї з’являється усвідомлене прагнення до незалежності. Першу подорож не рекомендується планувати більш ніж на 10—14 днів. Краще, якщо табір розташований недалеко від рідної домівки. У такому разі психологічно й дитина, і батьки почуватимуться спокійніше (у будь-який момент можна відвідати дитину). Перед від’їздом обов’язково обговоріть із дитиною, як їй потрібно діяти в різних ситуаціях, до кого звертатися з питаннями або за допомогою.

Добре, коли дитина відкрита до спілкування й легко знаходить спільну мову з новими людьми. Якщо ж дитина замкнута, соромязлива, краще їхати разом із другом. Так їй набагато легше буде адаптуватися до нових умов, а це важливо для комфортного психологічного перебування дитини в таборі. Може статися, що дитина після перших днів проситиме вас забрати її додому. Не поспішайте. Поговоріть із нею, з’ясуйте причину, підтримайте її, домовтеся про час наступного «сеансу» спілкування. Можливо, через кілька днів настрій зміниться, дитина зацікавиться відпочинком.

Аби дитина почувала себе самостійною та незалежною, завчасно привчіть її прибирати постіль, складати одяг, чистити зуби. Тоді правила табору не викличуть значних ускладнень.

Майте довіру до своїх дітей, відпускайте їх від себе. Для розвитку необхідно набувати досвід у прийнятті самостійних рішень. Тоді дітей можна відпускати зі спокійним серцем не лише до табору, а й у доросле життя.

Далі буде…Дата публикації: 05.07.2016