ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу: «доров'€ дитини

∆уйка: користь чи шкода

ќсь уже б≥льше н≥ж стор≥чч€ людство жуЇ гумку. ÷е не жарт, адже вигадали њњ у далекому 1848 роц≥ й приблизно з цього ж часу почали сперечатис€ з приводу њњ корист≥ та шкоди! “а все ж гумка продовжуЇ залишатис€ незам≥нною у нашому щоденному Ђрац≥он≥ї. ј що вже казати про малюк≥в, €к≥ просто у захват≥ в≥д великих бульбашок, котр≥ можна надувати та весело лускати! якщо це про вашу дитину, не посп≥шайте накладати своЇ суворе батьк≥вське вето на жувальну гумку, адже це може бути абсолютно зайвим та безрезультатним. “им паче що б≥льш≥сть л≥кар≥в згодн≥ Ц €кщо правильно жувати гумку, шкоди дит€чому здоровТю вона не завдасть, а навпаки, допоможе укр≥пити €сна та провести необх≥дну г≥мнастику дл€ щелепи.

“ож до вашоњ уваги Ђ≥нструкц≥€ з експлуатац≥њї цього незвичайного кул≥нарного виробу:

  • ѕо-перше, малюкам можна починати жувати гумку лише з≥ старшого дошк≥льного в≥ку. Ћише д≥ти 5-6 рок≥в ч≥тко розум≥ють, €к њњ потр≥бно Ђвикористовуватиї (зокрема, њњ не можна ковтати чи розмовл€ти п≥д час жуванн€ гумки).
  • ѕо-друге, дл€ д≥тей краще купувати жуйку, що не м≥стить цукру, €кий може пошкодити крихку дит€чу емаль. “акож бажано використовувати жуйку без барвник≥в.
  • ќстаннЇ, але найважлив≥ше правило стосуЇтьс€ Ђчасу прийомуї гумки. «азвичай гумку треба жувати впродовж 15 хвилин п≥сл€ њж≥! —аме в такий терм≥н жуйка впораЇтьс€ ≥з очищенн€м зуб≥в в≥д залишк≥в њж≥ та збер≥гатиме своњ смаков≥ властивост≥. ƒе€к≥ л≥кар≥ схвалюють використанн€ жуйки д≥тьми й перед њжею, але впродовж не б≥льше 5 хвилин, щоб стимулювати виробленн€ шлункового соку дл€ кращого травленн€.

ќсь ≥ все! ѕривчивши малюка до цих правил, ви запросто попередите набутт€ дитиною дошкульноњ звички пост≥йно жувати гумку з ус≥ма насл≥дками, що зв≥дси випливають. ƒо реч≥, зазначен≥ вище поради не будуть зайвими й дл€ дорослих. “ож упевнено крокуйте з гаслом Ђћир! ƒружба! ∆уйка!їƒата публикац≥њ: 07.09.2012