ѕ≥знайко
ѕошук на сайт≥
ƒо розд≥лу:  орисне дозв≥лл€

ѕрогул€нки з д≥тьми на природ≥

Ћюдина стала людиною тод≥, коли вона вперше почула шелест лист€, дзюркот≥нн€ веселого струмка, дзв≥нкий сп≥в пташок, завиванн€ хуртовини ≥ урочисту тишу ноч≥ Ц почула ≥ завмерла, слухаЇ сотн≥ ≥ тис€ч≥ рок≥в. “ож навчимо наших д≥тей любити, поважати ≥ берегти найц≥нн≥ше, що Ї,Ц природу.
¬асиль —ухомлинський


 1. Ќа прогул€нц≥ з малюком пођспостер≥гайте, що шукають у трав≥ птахи. „ому метелики л≥тають б≥л€ кв≥т≥в? ўо вони робл€ть? ¬исновки зроб≥ть разом ≥з дитиною: ус≥м њм потр≥бна њжа, адже вони жив≥ ≥стоти.
 2. ѕрогулюючись парком, помилуйтес€ його красою, погодуйте б≥лочку гор≥шками. јкцентуйте увагу дитини на тому, що б≥лочка жива ≥стота ≥ хоче њсти.
 3. ѕеребуваючи б≥л€ водойми, зверн≥ть увагу дитини на те, €ка в н≥й вода Ц чиста чи брудна. ’то мешкаЇ у водойм≥? ћалюк маЇ зрозум≥ти, що ≥ рослинам, ≥ тваринам, ≥ птахам, €к ≥ люђд€м, потр≥бна чиста вода.
 4. ”важно огл€ньте к≥мнатн≥ рослини, €к≥ Ї у вас удома. ƒоруч≥ть малюку самост≥йно д≥знатис€, €к≥ рослини б≥льш вологолюбн≥, а €к≥ менш, ≥ полити њх.
 5. ” дв≥ скл€нки Ђпосад≥тьї цибулини, але в одну налийте воду, а в ≥ншу Ц н≥. —постер≥гайте за зм≥нами.
 6. ѕересад≥ть кущ чорнобривц≥в чи пом≥дор≥в ≥з городу в горщик. –азом з дитиною поспостер≥гайте, де довше ростиме рослина Ц на город≥ чи у будинку.
 7. ” парку чи на присадибн≥й д≥л€нц≥ зверн≥ть увагу малюка на стан рослинност≥. „ому з≥вТ€ли рослини на город≥, на кв≥тнику? „ому опало лист€? ’ай про все це розкаже вам дитина.
 8. ѕоспостер≥гайте за мешканц€ми аквар≥ума ≥ запитайте в дитини: чому на поверхню п≥дн≥маютьс€ мођлюски? „и добре живетьс€ рибкам у аквар≥ум≥? «а необх≥дност≥ разом з дитиною частково зам≥н≥ть воду.
 9. «апитайте у дитини: де краще дихаЇтьс€ Ц на вулиц≥, б≥л€ дороги чи у парку? ƒопомож≥ть малюку зробити правильний висновок.
 10. √орщик з кв≥тами пом≥ст≥ть у прозорий пол≥етиленовий пакет ≥ туго завТ€ж≥ть його. „ерез де€кий час зверн≥ть увагу дитини на те, що всередин≥ пакета зТ€вилис€ крапельки води. „ому вони зТ€вилис€? ¬≥дпов≥дь шукайте разом з малюком: росђлина також дихаЇ.
 11. ѕеребуваючи зимою в л≥с≥ чи парку, запропонуйте дитин≥ знайти комах, €ких вона зустр≥чала вл≥тку.  уди вони зникли ≥ чому?
 12. Ќа прогул€нц≥ у парку попрос≥ть дитину розпов≥ђсти, чому взимку рослини Ђспл€тьї.
 13. …дучи до дитсадка, зверн≥ть увагу малюка на те, чим зайн€т≥ птахи. ƒе вони мешкають? „им живл€тьс€? яку принос€ть користь?


ƒата публикац≥њ: 10.09.2012