Пізнайко
До розділу: Підготовка до школи

Готуємось до школи заздалегідь

Можливо, цього року ваш малюк ще не йде до школи, однак готувати його до навчання вже можна. Це не так важко, як може здатися на перший погляд. Прості поради педагогів допоможуть вашій дитині стати успішним учнем у майбутньому!

Для розвитку зв’язного мовлення корисно буде вчити дитину самостійно переказувати казки. Чудово підійдуть як українські народні, так і казки народів світу. Вчіть із малюком скоромовки, загадки, народні пісні, прислів’я. Читайте дитині твори українських поетів і письменників.

Щоб дитина була готова до вивчення математики в школі, потрібно працювати над розумінням понять збільшення, зменшення (додати, відняти), розпізнаванням геометричних фігур, кольорів. Формуйте в дитині розуміння поняття «задача» («математична загадка»). Розвивайте просторове уявлення: поняття вгору, вниз, вліво, вправо, під, над, біля, з.

Щоб підготувати руку дитини до письма, рекомендують такі вправи, як заштриховування контурів на папері олівцем, розфарбовування малюнків, не виходячи за лінію. Корисно різати ножицями або рвати руками папір. Робіть також різноманітні вправи з м’ячем, наприклад «Підкинь – упіймай». Допоможуть підготувати м’язи руки до письма і ліплення з пластиліну та ігри з конструктором. І не забувайте про зарядку для пальчиків. Вивчивши декілька вправ, дитина зможе виконувати їх, щоб розслабити руку, якщо втомиться від тривалого письма в школі.

Тож бажаємо успіхів у заняттях! Розвивайтеся, дізнавайтеся щодня про щось новеньке, а Пізнайко стане вашим помічником у цьому!Дата публикації: 26.06.2017