Пізнайко
До розділу: Проблеми виховання

Інтернет-залежність у дітей

Інтернет-залежність у дітей

У сучасному світі Інтернет − важливий інструмент для пошуку інформації, навчання та спілкування. Інтернет, як і все в житті, має дві сторони — чорну і білу. Проте крім переваг, Інтернет приніс певні незручності. Для деяких він став ще одним видом наркотику, що за силою своєї дії і прихильності не поступається алкоголю чи нікотину. Для того, щоб дитина з головою не поринула в мережу, батькам доведеться знаходити час для спілкування з дитиною і подбати про те, щоб їх життя і відпочинок були захоплюючими і різнобічними.

Вберегти дітей від інтернет-залежності можна, але потрібно дотримуватися   наступних  порад:

  • Знаходьте час для спілкування з дитиною. Важливо, щоб у родині була довірча атмосфера. Коли батьки садять свою дитину за клавіатуру, щоб вона не заважала їм займатися своїми справами − вони самі відчиняють двері для залежності.
  • Будьте для дитини провідником в інтернет, а не навпаки. Батьки повинні бути трохи попереду власної дитини в області освоєння інтернету. Потрібно самим показати дитині всі можливості мережі − і не тільки ігри та соціальні мережі.
  • Знайте, чим займається ваша дитина в мережі. Важливо не шпигувати за підлітком − він повинен мати право на недоторканність особистого листування. Додайте дитину в друзі в соціальних мережах і підтримуйте спілкування на просторах інтернету. Заодно будете в курсі того, з ким чадо спілкується.
  • Подбайте про дозвілля дитини. Якщо у підлітка багато інтересів і хобі, у нього не буде багато часу для безцільного блукання по мережі, та й мотивації використовувати інтернету в корисних цілях буде значно більше.


Віртуальний світ — це тільки ще одна реальність, створена людьми. Комусь він потрібний для роботи, іншому — для спілкування. Не варто забувати, що тут, поза вікном браузера, є багато не менш цікавого, і тільки якщо, попавши у віртуальний світ, людина може з легкістю повернутися в справжній, світ електронної пошти та веб-сайтів буде по-справжньому цікавим і корисним, а не нудотним і обридлим.

Автор: Сова ВалеріяДата публикації: 27.01.2017