Пізнайко
До розділу: Здоров'я дитини

Здорове дитяче харчування

Здорове дитяче харчування

Звичайно, здорове харчування - це збалансоване харчування. Але не тільки це є важливим. Кожен батько повинен засвоїти, що деякі звички варто прищеплювати з самого раннього дитинства.  Дитяче харчування багато в чому й істотно відрізняється від харчування дорослих. Це обумовлено, насамперед, високою потребою дитини в поживних і натуральних речовинах. Зазначимо також, що метаболізм дитини вище у 1,5-2 рази, ніж у дорослих. Виходячи з цього - енергетична цінність добового раціону повинна перевищувати енергетичні витрати відсотків на 10. Це необхідно для його росту, розвитку і нарощування м'язової маси.


Корисні звички

      Дробний режим харчування. Дітям рекомендується приймати їжу невеликими порціями 4-5 разів на день. Три з них мають бути основними, а два прийоми їжі додатковими. Дитині, як і кожній дорослій людині, шкодять рясні обіди з кількох страв, що містять велику кількість калорій.

       Зовнішній вигляд їжі повинен бути привабливим. Тому, дорогі батьки, будьте винахідливі, експериментуйте, прикрашайте їжу яскравими й корисними продуктами. Нехай дитина допомагає вам готувати обід або вечерю.

       Обов'язково їжте разом зі своєю дитиною. Подавайте йому приклад. Часто ми нагадуємо своїх батьків по статурі. Багато хто намагається виправдати це словами - така у мене конституція. Все це нісенітниця. Просто ми з дитинства перейняли певні звички щодо прийому їжі. А якщо ви будете харчуватися правильно, то і дитина піде по ваших стопах.

       Фаст - фуд - найшкідливіша їжа. Всі ми хочемо хоча б іноді порадувати себе і своїх близьких апетитною картоплею фрі, гамбургерами та іншої подібної їжею. Але не варто забувати про те, що для дитячого організму така їжа непридатна. Краще сходити у вихідний в ресторан домашньої кухні, їжа там буде набагато смачніше і корисніше. Та й практично кожен заклад в наші дні має дитяче меню.

        Батьки повинні запам'ятати, що піклуючись про харчування дитини, ви забезпечуєте повноцінний розвиток дитячого організму. Корисне і здорове харчування захищає організм від хвороб, зміцнює імунну систему дитини.

Автор: Матюха ОльгаДата публикації: 27.01.2017