Пізнайко

Ця історія розпочалася ще в далекі дев’яності. Ірина Юхниця у той час виховувала двох маленьких доньок.

Згадаймо ті часи… Порожні полиці магазинів, купони, відсутність найнеобхіднішого – продуктів, одягу і, звичайно, якісної літератури для малечі. Як ніхто це відчували молоді батьки. Ірина Григорівна довго гортала сторінки улюблених дитячих книжок і журналів свого дитинства. Проте чогось цікавого, актуального для доньок знайти там не могла. Саме тоді й виникла ідея створення яскравого сучасного дитячого видання, яке не лише розважало б, а й розвивало б дитину, ознайомлювало з навколишнім світом, допомагало в навчанні. Так у 1996 році виник «Пізнайко» – спочатку ідея, потім назва, і, звичайно, сам герой – кмітливий, веселий та непосидючий борсучок. Протягом року прийшло розуміння необхідності створення ще й російськомовного журналу. Адже в той час дуже багато дітей спілкувалося російською і навчалося в російських школах. Вони також мали право отримати якісне й цікаве видання. Тож у лютому 1997 року вийшов перший номер журналу «Пізнайка» російською мовою.

Час минав, «Пізнайко» ріс і розвивався. Від головного редактора із секретарем колектив розрісся до повноцінної редакції: штату талановитих редакторів, дизайнерів, менеджерів, художників.

У 2000 році з’явилися нові освітні програми, все більше дітей починає вивчати іноземні мови. А методична література ще відсутня. Педагоги просять допомоги. Ірина Григорівна розуміє, що сторінка в журналі для вивчення іноземної мови не врятує, і вирішує ризикнути. У січні 2001 року діти отримали англомовний журнал «Posnayko». Завдяки зусиллям кожного члена команди: коректора-англійця, педагогів-консультантів – він став незамінним яскравим посібником для малечі, яка тільки починає вивчати англійську мову. Пройшовши тернистий шлях, «Posnayko» став дуже популярним серед батьків і педагогів. Випуск серій дисків із відеоуроками (з 2006 року) й аудіоуроками (з 2007 року), як додаток до журналу, робить його ще більш популярним. Тепер діти мають змогу спілкуватися англійською, вивчати віршики, вчитися слухати і розуміти мову.

У 2005 році редакція журналу на чолі з головним редактором взагалі шокує видавничий світ – у січні виходить журнал «Пізнайко від 2 до 5» (нині – від 2 до 6). Більшість спеціалістів дивується: навіщо дітям такого віку періодичне видання? Вони ж не вміють читати! Натомість батьки охоче купують новий журнал. Діти в захваті: журнальчик легко перетворюється на іграшку. Нині російсько- та англомовні журнали не видаються, але їх можна придбати на сайті. Як бачите, наша редакція не стоїть на місці: ростуть і розвиваються читачі, змінюється покоління батьків, відбуваються інновації в освіті. Ми й надалі триматимемо найвищу планку дитячої періодики в Україні.